Kilkadziesiąt nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarła trzynasta osoba

Polska
Kilkadziesiąt nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarła trzynasta osoba
PAP/Jakub Kaczmarczyk
Już ponad 900 osób zarażonych koronawirusem w Polsce

"Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna. Jednocześnie informujemy, że wyłączamy ze statystyk zdublowanego wcześniej pacjenta, co oznacza, że łącznie w woj. zachodniopomorskim jest 29 osób zakażonych koronawirusem." - można przeczytać na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

"Mamy 31 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego." - poinformowało w środę po południu Ministerstwo Zdrowia

 

W sumie liczba pozytywnych przypadków zakażenia koronawirusem to 957, w tym 13 to osoby zmarłe.

 

 

Pacjent z Bolseslawca to 71-letni kierowca PKS Tour Jelenia Góra, u którego dopiero kilka dni temu wykryto koronawirusa.

 

ZOBACZ: Dlaczego powinno się nosić maseczki i jak robić to prawidłowo? Lekarz wyjaśnia

 

To piąta śmiertelna ofiara tej choroby w regionie. Potwierdzono 11 nowych przypadków zakażenia i w sumie w regionie jest ich 145 – podały służby wojewody dolnośląskiego.

 

W wydanym w środę po południu komunikacie służby wojewody dolnośląskiego poinformowały, że potwierdzono 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; w sumie na Dolnym Śląsku zakażonych zostało 145 osób.

 

Kobieta w woj. opolskim

 

Wśród osób, u których w środę potwierdzono obecność koronawirusa, jest jedna mieszkanka województwa opolskiego - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Zakażona jest mieszkanką powiatu głubczyckiego i przebywa w domu.

 

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych, 31 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich jest jedna mieszkanka województwa opolskiego.

 

ZOBACZ: Miejscowość odcięta od świata... belami siana. Władze chcą powstrzymać koronawirusa

 

Jak informuje biuro prasowe wojewody opolskiego, 22. przypadek zakażenia koronawirusem to kobieta w sile wieku, mieszkanka powiatu głubczyckiego. Jej stan jest dobry i nie wymaga hospitalizacji. Obecnie znajduje się przebywa w domu. Powodem zakażenia jest transmisja lokalna. 

 

Jedna osoba w poważnym stanie w woj. podkarpackim

 

Cztery kolejne przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono w woj. podkarpackim. W regionie u 43 osób zdiagnozowano COVID-19 – poinformowała w środę rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

 

- Pierwszy przypadek to starszy mężczyzna z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym, drugi - młoda kobieta z powiatu mieleckiego w stanie dobrym, trzeci - kobieta w sile wieku z powiatu przemyskiego w stanie dobrym oraz czwarty - starsza kobieta z powiatu leżajskiego w poważnym stanie. Wszystkie osoby są hospitalizowane - wyjaśniła rzeczniczka wojewody podkarpackiego.

 

ZOBACZ: Lizał papier toaletowy. Został oskarżony o stwarzanie zagrożenia terrorystycznego

 

Aktualnie w woj. podkarpackim pod nadzorem pozostaje 7344 osób, a 8089 poddane jest kwarantannie. Hospitalizowane są 63 osoby.

 

Kolejny przypadek w woj. warmińsko-mazurskim

 

Na Warmii i Mazurach potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem – poinformował w środę rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. W sumie są już 33 osoby z regionu zakażone koronawirusem SARS-CoV-2.

 

Guzek podał również, że najnowszy "dodatni" przypadek dotyczy mężczyzny w średnim wieku z powiatu braniewskiego, po powrocie z Anglii. - Jest hospitalizowany w Elblągu, jego stan jest dobry - dodał.

 

24 przypadki w woj. kujawsko-pomorskim

 

W województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie chore są 24 osoby - poinformował w środę rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Jedna osoba jest w stanie średnio-ciężkim, ale stabilnym.

 

Kolejne dwie osoby zakażone koronawirusem to młoda kobieta i młody mężczyzna z powiatu bydgoskiego. Oboje wrócili z zagranicy. Ich stan jest dobry i pozostaną w kwarantannie domowej, w której byli od momentu powrotu do kraju.

 

ZOBACZ: Ratownik zaatakowany nożem przez pacjenta z podejrzeniem koronawirusa

 

W regionie zakażone koronawirusem są w sumie 24 osoby. Spośród nich czworo przebywa w szpitalu w Grudziądzu przemianowanym na jednoimienny zakaźny. Troje z pacjentów tej placówki jest w stanie dobrym, a jedna osoba w średnim, ale stabilnym.

 

- Jedna osoba przebywa w szpitalu zakaźnym w Toruniu. Sześciu pacjentów znajduje się w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym. Jedna osoba przebywa w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy. Stan tej ostatniej osoby jest średnio-ciężki, ale stabilny. Reszta pacjentów jest w dobrym stanie - poinformował Mól.

 

12 zakażonych pozostało w kwarantannie domowej.

 

Zakażony młody mężczyzna z Krakowa

 

W woj. małopolskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem – poinformowało w środę po południu biuro prasowe wojewody małopolskiego. W sumie w regionie zanotowano 51 przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u młodego mężczyzny z Krakowa, który przebywa w izolacji domowej. Czuje się dobrze.

 

ZOBACZ: Hotele udzielą schronienia bezdomnym na czas walki z koronawirusem

 

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 51 osób.

 

Dwa nowe przypadki w woj. śląskim

 

Służby sanitarne odnotowały w środę po południu 2 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w woj. śląskim. W sumie liczba chorych sięgnęła już 98.

 

Jak podał Śląski Urząd Wojewódzki, z wyraźnymi objawami choroby w izolacji domowej przebywa kobieta w sile wieku z powiatu cieszyńskiego, która zakaziła się w pracy.

 

ZOBACZ: Miliony masek ochronnych... zgubionych na lotnisku

 

W dobrym stanie jest natomiast mężczyzna w sile wieku, który tydzień temu wrócił z Riwiery francuskiej. Objawy pojawiły się u niego podczas przebywania w domowej kwarantannie. Po konsultacji lekarz zakaźnik zdecydował, iż mieszkaniec powiatu cieszyńskiego może leczyć się w domu.

 

We wtorek Szpital Śląski w Cieszynie opuścił pierwszy w woj. śląskim ozdrowieniec. Dodatkowe badania pobranych próbek nie wykazały już obecności groźnego wirusa w jego organizmie.

 

55 przypadków w woj. wielkopolskim

 

W Wielkopolsce potwierdzono kolejnych 7 przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował w środę Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Dotychczas w regionie odnotowano łącznie 55 przypadków zakażenia; dwie osoby zmarły.

 

Stube poinformował, że wśród osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem są trzy osoby z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego: nastolatek, mężczyzna w średnim wieku, oraz starsza kobieta. Wszystkie te osoby w stanie dobrym przebywają w domach.

 

ZOBACZ: Książę Karol zakażony koronawirusem

 

Kolejne przypadki zakażenia potwierdzono także w powiecie kaliskim. Zakażenie wirusem potwierdzono u kobiety i mężczyzny – oboje są w starszym wieku, ich stan określany jest jako dobry.

 

Zakażenie koronawirusem potwierdzono również u kobiety w średnim wieku z powiatu poznańskiego, która przebywa aktualnie w domu w stanie dobrym, oraz u starszego mężczyzny z powiatu wągrowieckiego.

 

Dziecko zakażone w woj. lubuskim

 

W woj. lubuskim stwierdzono dwa kolejne zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Tym samym liczba osób, których został wykryty wzrosła do 23 (w tym pacjent zero, który wyzdrowiał). Stan zdrowia nowych zakażonych jest dobry - poinformowała rzeczniczka wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły.

 

ZOBACZ: Komisja Europejska o wyborach prezydenckich w Polsce

 

- Dwa nowe przypadki to mężczyzna w średnim wieku z Gorzowa Wielkopolskiego oraz dziecko z powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Obie osoby są w stanie dobrym i przebywają w izolacji domowej - powiedziała rzeczniczka wojewody.

 

Z uwagi na stwierdzenie zakażenia koronawirusem bądź z podejrzeniem o takie zakażenie w szpitalach w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. przebywają łącznie 24 osoby; stan ich zdrowia jest określany jako dobry.

luq/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie