Lizał papier toaletowy. Został oskarżony o stwarzanie zagrożenia terrorystycznego

Świat
Lizał papier toaletowy. Został oskarżony o stwarzanie zagrożenia terrorystycznego
Twitter/Daily Mail/pixabay
Mężczyzna nagrał film, na którym polizał opakowanie z papierem toaletowym

26-latek opublikował film, na którym podczas zakupów liże przybory toaletowe. "Kto boi się koronawirusa?" - pytał użytkowników mediów społecznościowych. Został aresztowany i oskarżony o stwarzanie zagrożenia terrorystycznego - informuje "Daily Mail".

Do incydentu doszło w Warrenton w Stanach Zjednoczonych. 26-letni Cody Pfister opublikował wideo 11 marca na Snapchacie.

 

We wtorek został oskarżony o "świadome wywoływanie fałszywego przekonania lub obawy, o istniejącym stanie zagrażającym życiu".

 

Tamtejsza policja poinformowała, że, gdy nagranie stało się popularne w sieci, zaczęli otrzymywać skargi ze świata, w tym z Wielkiej Brytanii, Irlandii i Holandii. Potwierdzili wówczas, że ​​traktują te obawy "niezwykle poważnie".

 

ZOBACZ: Wezwali kobietę na testy na koronawirusa. Musiała wrócić taksówką i zapłacić 600 zł

 

Zwrócono także uwagę na niepokojący trend panujący wśród młodszego pokolenia, które szydzi z koronawirusa w mediach społecznościowych.

 

"Daily Mail" przypomina, że z początkiem tygodnia aresztowano mężczyznę z Północnej Karoliny, który podczas transmisji online spacerował po sklepie i mówił, że ma pozytywny test na koronawirusa. 

 

"Łaskoczące gardło"

 

31-letni Justin Rhodes powiedział widzom na żywo na Facebooku, że jest w dużej mierze bezobjawowy, z wyjątkiem "łaskoczącego gardła”, twierdząc jednocześnie, że narusza 14-dniową kwarantannę i zamierza zarazić innych w sklepie.

 

W Stanach Zjednoczonych zmarło już 714 osób zakażonych koronawirusem. Wtorek był drugim dniem z rzędu z ponad 100 zgonami. Najgorsza sytuacja panuje w stanie Nowy Jork, w którym zmarło 271 osób z SARS-CoV-2.

msl/ "Daily Mail"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie