Miejscowość odcięta od świata... belami siana. Władze chcą powstrzymać koronawirusa

Świat
Miejscowość odcięta od świata... belami siana. Władze chcą powstrzymać koronawirusa
Facebook/Monteleone di Puglia

Belami siana otoczono miejscowość Monteleone di Puglia na południu Włoch, by zablokować wszelki dostęp do niej. W ten sposób burmistrz postanowił obronić miasteczko przed koronawirusem, którego przypadków tam dotąd nie zarejestrowano.

W domowej izolacji przebywa natomiast pięciu mieszkanców Monteleone di Puglia, którzy powrócili do Apulii z ognisk zachorowań na północy Włoch.

 

- Wykorzystaliśmy materiał, jakim dysponujemy pod dostatkiem. Nie mając wystarczająco dużo barierek ochronnych posłużyliśmy się surowcem, jaki jest w naszej społeczności - wyjaśnił w rozmowie z agencją Ansa burmistrz Giovanni Campese, który we wtorek nakazał otoczyć całą miejscowość wielkimi balami siana.

 

 

 

Zrobiło to 20 ochotników Obrony Cywilnej oraz rolnicy, którzy zwieźli siano traktorami i zablokowali nim drogi dojazdowe.

 

 

Burmistrz nakazał ponadto zamknięcie wszystkich sklepów, także spożywczych i aptek. Wszystkie potrzebne produkty i lekarstwa będą dostarczane mieszkańcom do domów. - W naszej społeczności jest silne poczucie obywatelskiego obowiązku - zapewnił Campese. 

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie