Błaszczak: w nawałnicach najbardziej ucierpiały woj. lubuskie i wielkopolskie

Polska

- Dwie ofiary śmiertelne, 39 osób rannych, największe zniszczenia w woj. lubuskim i wielkopolskim; wojewodowie niezwłocznie przystępują do usuwania szkód - poinformował w piątek szef MSWiA Mariusz Błaszczak, prezentując bilans nocnych wichur, które przeszły nad Polską. Minister podkreślił, że skala zniszczeń, w porównaniu z sierpniowymi nawałnicami jest dużo mniejsza.

Minister podkreślił, że skala zniszczeń, w porównaniu z sierpniowymi nawałnicami jest dużo mniejsza.

 

- Najbardziej ucierpieli mieszkańcy dwóch województw: lubuskiego i wielkopolskiego - powiedział szef MSWiA po wideokonferencji z wojewodami.

 

- Niestety są dwie ofiary śmiertelne, jedna ofiara śmiertelna z woj. lubuskiego, druga ofiara śmiertelna z woj. wielkopolskiego. 39 osób odniosło obrażenia. Jak powiadomili nas wojewodowie i komendanci wojewódzcy Państwowej Straży Pożarnej, życiu żadnej z osób rannych nie grozi niebezpieczeństwo - poinformował minister.

 

Fundusz klęskowy

 

- Chciałbym podziękować przede wszystkim strażakom z Państwowej Straży Pożarnej i strażakom ochotnikom za postawę, za zaangażowanie, za przeprowadzoną jak zawsze bardzo profesjonalnie akcję ratunkową. Szczególnie chciałbym podkreślić zaangażowanie strażaków w ewakuację pasażerów pociągów, które utknęły na trasie swojego przejazdu - podkreślił Błaszczak.

 

Jak dodał, "wojewodowie niezwłocznie przystępują do usuwania szkód", a w MSWiA uruchamiany jest tzw. fundusz klęskowy.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie