Grupa Polsat wspiera walkę z pandemią. Przekazano dotychczas blisko 50 mln zł

Polska
Grupa Polsat wspiera walkę z pandemią. Przekazano dotychczas blisko 50 mln zł
Polsat News
Grupa Polsat wspiera walkę z pandemią

Grupa Polsat zaangażowała się w pomoc w walce z epidemią, przekazując wspólnie z Zygmuntem Solorzem blisko 50 mln złotych na wsparcie społeczeństwa, służby zdrowia, klientów, widzów i pracowników.

Grupa Polsat wraz z głównym udziałowcem Zygmuntem Solorzem zakupiła 200 tysięcy testów na koronawirusa oraz niezbędną aparaturę laboratoryjną za kwotę ponad 16 milionów złotych. Sprzęt ten przekazano Ministerstwu Zdrowia i Polakom w celu zwiększenia możliwości testowania, identyfikowania i izolacji zakażonych. 

 

ZOBACZ: Ile podatku płacą spółki medialne? Najwięcej Grupa Polsat

 

W czasie pandemii Fundacja Polsat przeznaczyła 2 miliony złotych ze środków własnych na zakup najpotrzebniejszego sprzętu dla służby zdrowia. Wraz z siecią Plus i Cyfrowym Polsatem przekazano także 2200 tabletów z dostępem do internetu dla najbardziej potrzebujących dzieci w domach dziecka, rodzinnych domach dziecka, rodzinach zastępczych i placówkach opiekuńczo-wychowawczych. 

 

Wideo: Grupa Polsat wspiera walkę z pandemią

  

Ponadto 2 kwietnia wyemitowano specjalny blok reklamowy pt. "Reklama na Ratunek - Razem w walce z koronawirusem", który zgromadził przed telewizorami 7 milionów widzów, dzięki czemu zebrano ponad 3 miliony złotych. 2 480 000 złotych pochodzi od reklamodawców, natomiast pozostałe ponad pół miliona złotych dołożyła Telewizja Polsat. Środki w całości zostały przeznaczone za pośrednictwem Fundacji Polsat najbardziej potrzebującym szpitalom i instytucjom zaangażowanym w walkę z epidemią.

 

Środki ochrony i akcje społeczne


Fundacja Polsat przekazała także środki ochrony osobistej dla 83 placówek (szpitale, pogotowia, DPS, ZOL-e). Do lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych w całej Polsce, będących na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, trafiły m.in. trzywarstwowe maseczki chirurgiczne, maski P2 oraz P3, rękawiczki ochronne, przyłbice twarde, płyny do dezynfekcji powierzchni, kombinezony, gogle medyczne, maski chirurgiczne, maski KN 95 P2 oraz respiratory.

 

ZOBACZ: Ratunek dla około 50 dzieci rocznie. Minister zdecydował o badaniach na SMA

 

W celu umilenia czasu rodzinom w domach oraz dzieciom w szpitalach jako część działań powstała akcja "Czytamy dla Dzieci", dzięki której można było posłuchać bajek w wykonaniu artystów, piosenkarzy i prowadzących Telewizji Polsat.


Plus i Fundacja Polsat zakupiły także 20 nowoczesnych respiratorów o wartości niemal 3 mln złotych dla szpitali zakaźnych. Dodatkowo, w ramach programu #JesteśmyDlaDzieci, pod patronatem Fundacji Polsat, były poruszane najważniejsze tematy związane z koronawirusem dla dzieci i ich rodziców.

red/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie