Media w walce z pandemią. Grupa Polsat przekazała ponad 50 mln zł

Polska
Media w walce z pandemią. Grupa Polsat przekazała ponad 50 mln zł
Polsat News
Grupa Polsat przekazała ponad 50 mln zł na walkę z pandemią

Media prywatne prowadzą działalność charytatywną i od samego początku wspierają rząd i społeczeństwo w walce z pandemią. Grupa Polsat tylko w ubiegłym roku przekazała na ten cel ponad 50 mln zł. Zakupiliśmy także tablety do nauki zdalnej dla najbardziej potrzebujących uczniów oraz 200 tys. testów na koronawirusa. W 2020 r. Fundacja Polsat dofinansowała leczenie i rehabilitację ponad 1800 dzieci.

Zygmunt Solorz i Grupa Polsat od początku trwania pandemii odpowiedzialnie angażowali się w działania pomocowe dla wielu grup społecznych. Było to zarówno wsparcie finansowe i rzeczowe dla szpitali oraz pracowników służby zdrowia, jak i np. dla dzieci z domów dziecka. Między innymi zakupy sprzętu ochronnego, środków dezynfekcyjnych, blok reklamowy w Polsacie, akcje SMS-owe czy zakup sprzętu elektronicznego do nauki dla dzieci z rodzin zastępczych i domów dziecka.

 

- Jesteśmy polską firmą i to naturalne, że postanowiliśmy działać. Grupa Polsat i Fundacja Polsat już niemal 30 lat angażują się w działania pomocowe, podczas których na wsparcie dla społeczeństwa przekazaliśmy już kilkaset milionów złotych. W czasie epidemii zaangażowanie było szczególnie potrzebne, na działania w różnych obszarach przeznaczyliśmy ponad 30 mln złotych. Działaliśmy ramię w ramię z milionami ludzi, którzy poświęcali swój czas i środki na wsparcie dla służby zdrowia. Wypełniamy w ten sposób swoją misję społeczną. Chciałbym też zaapelować do wszystkich, abyśmy pamiętali, że również po pandemii wiele osób, dzieci czy szpitali będzie wymagało wsparcia - mówił Zygmunt Solorz.

 

ZOBACZ: Ile podatku płacą spółki medialne? Najwięcej Grupa Polsat

 

20 nowoczesnych respiratorów o wartości niemal 3 mln złotych to dar od Plusa i Fundacji Polsat.

 

- Ponad 80 placówek na terenie całej Polski otrzymało środki ochrony osobistej. Były to szpitale, pogotowia, domy opieki społecznej czy zakłady opiekuńczo-lecznicze – podkreśla Agnieszka Grzegorczyk, członek zarządu Fundacji Polsat.

 

Koncert dla Śląska odbył się 4 lipca i był przygotowany oraz transmitowany na żywo przez Telewizję Polsat.

 

WIDEO: zobacz reportaż Bartosza Kwiatka dla "Wydarzeń"

  

Fundacja Polsat działa od 25 lat. W tym czasie w różnych formach przekazano ponad ćwierć miliarda złotych.

 

- Dokładnie 257 mln zł to ogromna suma, niewyobrażalna. Wszystko zaczęło się od roku 1997, kiedy prezes Zygmunt Solorz i Telewizja Polsat zareagowali na największą powódź w historii Polski, wysyłając 41 tirów z pomocą. Były tam rzeczy, które powodzianom były najbardziej potrzebne i niezbędne. Działalność charytatywna prezesa Solorza ma 25 lat. Dzięki niemu Fundacja do dzisiaj działa i ma się dobrze. Jesteśmy pożyteczni - mówiła w Polsat News prezes Fundacji Polsat Krystyna Aldridge-Holc.

 

Jak podkreśliła "w pandemii wszyscy zostaliśmy postawieni przed ogromnym wyzwaniem". - Tego nikt się nie spodziewał. Jako fundacja nie byliśmy przygotowani do zakupu środków ochrony osobistej, a to żeśmy robili. Sama nosiłam pudła i rozdzielałam rzeczy, bo wiedzieliśmy, że to niezbędne - mówiła prezes.

 

WIDEO: zobacz rozmowę z prezes Fundacji Polsat

  

 

200 tys. testów na koronawirusa, specjalny blok reklamowy

 

Swoimi dotychczasowymi działaniami Grupa Polsat objęła obszary zdrowia i bezpieczeństwa, wsparcia dla dzieci i młodzieży, pomocy seniorom oraz edukacji i informacji. Najważniejsze działania to: zakup 200 tys. testów na koronawirusa wraz z niezbędną aparaturą laboratoryjną, zakupy sprzętu medycznego, specjalny blok reklamowy w Polsacie, a także przekazanie 2200 tabletów dzieciom wykluczonym cyfrowo.

 

ZOBACZ: Grupa Polsat przekazała diagnostom kolejną partię specjalistycznego sprzętu

 

Wśród pozostałych działań były m.in.: akcje SMS-owe, posiłki dla szpitali, paczki dla dzieci w szpitalach od pracowników Polsat Media Biuro Reklamy, kampania społeczna o wsparciu dla seniorów, a także np. 3000 żonkili dla Fundacji Wolne Miejsce na rzecz akcji "Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych".

 

Funkcję edukacyjną i informacyjną pełniły kanał informacyjny Polsat News oraz Wydarzenia, emitowane kilka razy dziennie na antenie głównej Polsatu, portal internetowy polsatnews.pl oraz aplikacja mobilna Polsat News.

prz/sgo/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie