"Życie seniorów runęło z dnia na dzień". Trwa akcja Grupy Polsat "Pomagajmy sobie nawzajem"

Polska
"Życie seniorów runęło z dnia na dzień". Trwa akcja Grupy Polsat "Pomagajmy sobie nawzajem"
Grupa Polsat
Epidemia to trudny czas zwłaszcza dla seniorów

- Żyjemy w świecie, gdzie większość transakcji bankowych przeprowadza się przez internet, ale wielu seniorów nie posiada nawet komputera - mówił Piotr Gaweł, członek zarządu Polkomtela, o akcji Grupy Polsat "Pomagajmy sobie nawzajem". Namawiał, aby wspierać starszych ludzi w trudnym czasie epidemii. Inicjatywę wspiera specjalny spot, który zrealizowano przy pomocy m.in. dronów.

26 kwietnia Grupa Polsat - Plus, Cyfrowy Polsat, Telewizja Polsat - ruszyła z nową kampanią prospołeczną zachęcającą do pomocy seniorom pod hasłem "Pomagajmy sobie nawzajem".

 

ZOBACZ: "Pomagajmy sobie nawzajem". W trudnych czasach pomyślmy o seniorach

 

Jej celem jest zwrócenie uwagi na osoby starsze, których życie w czasie trwającej epidemii jest wyjątkowo trudne, skomplikowane i pełne przeszkód. Każdy może pomóc i wesprzeć seniorów, szczególnie, że epidemia prawdopodobnie zostanie z nami na dłużej.

 

 

"Teraz jest moment, by młodsi nie patrzyli na własny nos"

 

- Seniorzy są w grupie największego ryzyka związanego z koronawirusem. Powinni ograniczyć wychodzenie z domu, dlatego trudno im jest zrobić zakupy czy zapłacić za prąd, telewizję i telefon - mówił w Polsat News Piotr Gaweł, członek zarządu Polkomtela, operatora sieci Plus.

 

Przypomniał, że życie starszych osób runęło z dnia na dzień. - Żyjemy w świecie, gdzie większość transakcji bankowych przeprowadza się przez internet, ale wielu seniorów nie posiada nawet komputera - dodał. 

 

Jego zdaniem, ogromna odpowiedzialność ciąży na tych, którzy są najbliżej seniorów. - Przez całe życie uzyskali pomoc od rodziców i dziadków. Teraz jest taki moment, aby nie patrzyli na własny nos i pomogli im - mówił Gaweł. 

 

Spot powstawał w sterylnych warunkach

 

Zdradził również szczegóły powstawania spotu promującego akcję "Pomagajmy sobie nawzajem". - Reżyserem był Bartosz Prokopowicz. Kostiumy dostarczano aktorom w sterylnych opakowaniach. Zdjęcia robiono z drona albo obiektywu długoogniskowego - wyliczał.

 

Więcej o inicjatywie Grupy Polsat w rozmowie z Piotrem Gawłem. Zobacz [WIDEO]:

 

  

wka/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie