Jubileusz działalności Fundacji Polsat. Od 25 lat pomaga chorym dzieciom

Polska
Jubileusz działalności Fundacji Polsat. Od 25 lat pomaga chorym dzieciom
Polsat News
25 lat Fundacji Polsat

W 2021 roku mija ćwierć wieku od kiedy to Zygmunt Solorz i Telewizja Polsat, powołali do życia Fundację Polsat. Dzisiaj to jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski. Na cele statutowe Fundacja Polsat przekazała dotąd ponad ćwierć miliarda złotych. Od 8 stycznia widzowie kanałów Grupy Polsat będą mogli zobaczyć spoty, w których Fundacja dziękuję za wsparcie.

Dokładnie 6 grudnia 1996 rozpoczęła swoją działalność statutową Fundacja Polsat, której nadrzędnym celem od samego początku było i jest ratowanie zdrowia i życia dzieci. Właśnie dlatego od blisko 25 lat jej motto brzmi "Jesteśmy dla dzieci".

 

Swoją działalność Fundacja Polsat rozpoczęła od pomocy osobom poszkodowanym podczas powodzi tysiąclecia w 1997 roku, a w następnym zaczęła dofinansowanie leczenia i rehabilitacji dzieci. Fundacja od samego początku angażowała się w projekty, które były pionierskimi działaniami, m.in: przeniesienie do Polski programu Rodzinnych Przeszczepów Wątroby czy wprowadzenie do Polski nowoczesnej metody leczenia w łonie matki metodą fetoskopową rozszczepu kręgosłupa.

 

W przeciągu tych 25 lat Fundacja Polsat włączała się w szereg akcji takich jak m.in.: "Podaruj Dzieciom Słońce" z której dochód przekazywany był na wsparcie placówek pediatrycznych oraz leczenie i rehabilitację dzieci czy "Podziel się posiłkiem", w której działała na rzecz niedożywienia dzieci.

 

W 2021 roku już po raz osiemnasty 6 grudnia w Polsacie widzowie będą mogli pomóc chorym dzieciom, podopiecznym Fundacji Polsat, oglądając Mikołajkowy Blok Reklamowy.  

 

ZOBACZ: Radość na Święta. Ciężko poparzony Karol ze wsparciem widzów i Fundacji Polsat

 

- 25-lecie Fundacji Polsat to wyjątkowy moment dla nas wszystkich, ale myślę, że przede wszystkich dla naszych podopiecznych, którym każdego dnia staramy się pomagać w walce z ich zmaganiami. Nie byłoby to możliwe gdyby nie pomoc wyjątkowych ludzi i firm, naszych darczyńców. Bez ich wsparcia Fundacja Polsat nie mogłaby zrealizować tak wielu wspaniałych rzeczy jak m.in. sprowadzenie do Polski programu Rodzinnych Przeszczepów Wątroby czy remont i wyposażanie placówek medycznych w nowoczesnych sprzęt - mówi Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

 

Prezes Fundacji Polsat była gościem Nowego Dnia z Polsat News. - Podziękowania należą się naszym kochanym telewidzom, bez których to wszystko, co robimy nie byłoby możliwe. Serdecznie im dziękujemy. To nasze wspólne 25-lecie - mówiła.

 

- Zawsze z tyłu głowy mamy to, że chcemy robić rzeczy nowatorskie i pionierskie. Oczywiście wszystko zaczęło się od sytuacji dramatycznej w Polsce - ogromnej powodzi z 1997 r. na zachodzie i południu Polski. Tu Fundacja po raz pierwszy stanęła na wysokości zadania, udzieliła bardzo dużej pomocy zarówno szpitalom, przedszkolom, jak i szkołom. Wysłano dary w wysokości 3 mln złotych. Do placówek wysłano dotacje gotówkowe - ponad 2 mln 400 tys. złotych. Wybudowano pięć domów dla rodzin najbiedniejszych i najbardziej  potrzebujących. Tak zaczęliśmy naszą działalność - mówiła Krystyna Aldridge-Holc.

 

WIDEO: Prezes Fundacji Polsat w "Nowym Dniu z Polsat News"

  

 

Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu przez cały 2021 rok Fundacja Polsat będzie posługiwać się okolicznościowym logotypem z hasłem "25 lat". Będzie on wykorzystywany m.in. w spotach promujących Fundację, na nowej odsłonie strony internetowej, na profilach społecznościowych Fundacji na Facebooku i Instagramie, a także w oprawie graficznej programu "#JesteśmyDlaDzieci" emitowanego na antenie Polsat News.

 

W związku z jubileuszem 25-lecia swojej działalności Fundacja Polsat przygotowała na 2021 rok szereg inicjatyw, o których będzie informować na bieżąco.

 

ZOBACZ: Świąteczny odcinek "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Gwiazdy zaśpiewały dla Fundacji Polsat

 

- Staramy się remontować oddziały dziecięce i zabezpieczać szpitale w sprzęt medyczny, który jest najbardziej potrzebny. W tej chwili koncentrujemy się na małych ojczyznach, czyli na szpitalach powiatowych w mniejszych miejscowościach, gdzie wiemy, że uzyskanie środków finansowych na zabezpieczenie remontu jest prawie niemożliwe. Staramy się być tam, gdzie jesteśmy najbardziej potrzebni - mówiła prezes Fundacji Polsat.

 

Spoty z podziękowaniami w kanałach Grupy Polsat

 

W najnowszych spotach Fundacja Polsat pokazuje, że dziecięca wyobraźnia ma nieograniczone możliwości. Dzięki niej można poszukiwać skarbów w najbardziej niedostępnych zakątkach świata, przeprowadzać spektakularne eksperymenty lub też w jednej chwili wylądować  na księżycu i sięgnąć gwiazd.

 

ZOBACZ: Fundacja Polsat i Amazon przekazały 220 tys. zł na budowę Domu Opieki Wyręczającej we Wrocławiu

 

Dzięki wsparciu placówek medycznych czy remontom szpitali realizowanym przez Fundację Polsat, również chore dzieci, które potrzebują specjalistycznego leczenia, mogą mieć niesamowite marzenia, jak każdy z nas gdy był mały.

 

WIDEO: nowe spoty Fundacji Polsat z podziękowaniami dla darczyńców

  

 

W spotach wzięli udział aktorzy – Magdalena Stużyńska i Wojciech Błach oraz podopieczni Fundacji Polsat - Zuzia i Przemek. Reżyserem spotów był Armin Kurasz.

 

Nowa odsłona strony internetowej fundacjapolsat.pl

 

7 stycznia wystartowała nowa strona internetowa Fundacji, w której zmieniona została szata graficzna. Strona posiada również nowoczesną kompozycję. Odwiedzający ją internauci, pod adresem fundacjapolsat.pl, będą mogli m.in. śledzić bieżące działania Fundacji Polsat i jej przyszłe inicjatywy, a także poznawać sylwetki podopiecznych.

 

Fundacja Polsat, jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od dwudziestu pięciu lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców.

 

ZOBACZ: Fundacja Polsat buduje Klinikę Chorób Rzadkich. Jak pomóc?

 

Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 37 762 małych pacjentów i wsparła finansowo 2 635 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny, a także szkoły, przedszkola i placówki, w których przebywają dzieci w pieczy zastępczej. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd 257 068 233,87 złotych. Fundusze na prowadzenie działalności pochodzą z ogólnopolskich kampanii, darowizn, dotacji wielu firm i osób prywatnych.

red/ Polsat
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie