Grupa Polsat przekazała diagnostom kolejną partię specjalistycznego sprzętu

Polska
Grupa Polsat przekazała diagnostom kolejną partię specjalistycznego sprzętu
Polsat News
To już druga partia z darowizny przekazanej przez Zygmunta Solorza i Grupę Polsat na rzecz walki z pandemią koronawirusa.

W piątek z Poznania wyjechał następny transport sprzętu medycznego kupionego przez Zygmunta Solorza i Grupę Polsat. To zestawy do diagnozowania koronawirusa oraz specjalistyczne urządzenia. Całość darowizny opiewa na kwotę ok. 16 mln zł.

W piątek ok. godz. 13:00 ciężarówki ze sprzętem wjechały na teren magazynów Centralnej Bazy Rezerw Sanitarno-Epidemicznych w Porębach k. Zduńskiej Woli (woj. łódzkie).

 

Darowizna o wartości kilkunastu mln zł

 

To już druga partia z darowizny o wartości ok. 16 mln zł zakupionej przez Zygmunta Solorza i Grupę Polsat na rzecz walki z pandemią koronawirusa.

 

Pierwszy transport zawierający 200 tys. testów na koronawirusa oraz zestaw specjalistycznych urządzeń do diagnostyki dotarł do celu 30 kwietnia.

 

W piątek dojechało siedem kolejnych zestawów składających się z termocyklerów i automatów do ekstrakcji. Ten bardzo skomplikowany sprzęt pozwala wykonywać zaawansowane testy genetyczne w kierunku koronawirusa.

 

ZOBACZ: Fundacja Polsat wspiera medyków. Przekazała już ponad 5 mln złotych

 

- Jako prezes firmy jestem bardzo dumny, że byliśmy częścią tego wspaniałego przedsięwzięcia i że dzięki naszemu doświadczeniu udało nam się w 100 proc. wywiązać ze zobowiązań i terminowości dostaw i zrealizować cały przedmiot darowizny w umownym terminie 30 dni - powiedział Sławomir Gnalicki, prezes firmy ARGENTA.

 

Sprzęt z wcześniejszego transportu trafił już do specjalistycznych laboratoriów i pomaga diagnostom. Ten który dojechał dzisiaj, też na pewno długo nie pozostanie w magazynach.

 

Pomoc dla lekarzy, wsparcie dla dzieci

 

Ponad 5 mln złotych na zakup najpotrzebniejszych środków ochrony osobistej dla służby zdrowia przekazała Fundacja Polsat. Do lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych trafiły m.in. trzywarstwowe maseczki chirurgiczne, maski P2 oraz P3, rękawiczki ochronne, przyłbice twarde oraz płyn do dezynfekcji powierzchni.

 

W ramach akcji #zostańwdomu i wsparcia edukacji dzieci zagrożonych wykluczeniem cyfrowym Grupa Polsat - sieć Plus i Cyfrowy Polsat przekazały również 2200 tabletów z dostępem do Internetu dla ponad 400 domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych z 16 województw.

emi/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie