Znów dużo. Ponad 700 przypadków koronawirusa w Polsce

Polska
Znów dużo. Ponad 700 przypadków koronawirusa w Polsce
PAP/EPA/LYNN BO BO
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce.

- Mamy 715 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa - poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Resort dodał, że na Covid-19 zmarło 9 kolejnych pacjentów. Do tej pory w Polsce potwierdzono 53 676 zakażeń w tym 1830 osób zmarło. Do tej pory wyzdrowiało 37 611 pacjentów.

Najwięcej zakażeń (173) odnotowano w Małopolsce, najmniej, tylko jeden, w lubuskim.

 

Większość osób zmarłych miała choroby współistniejące - wskazano.

 

Na obecność koronawirusa przebadano dotąd 2 mln 281 tys. 604 próbki, pobrane od 2 mln 182 tys. 27 osób  poinformował resort zdrowia.  

 

Dzień wcześniej, we wtorek, potwierdzono 551 nowych przypadków koronawirusa. Najwięcej w województwach: śląskim (128), małopolskim (71), łódzkim (51) i mazowieckim (50). Natomiast w poniedziałek odnotowano 619 przypadków COVID-19. 

 

Ponad 37 tys. osób wyzdrowiało

 

Łącznie do tej pory wróciło do zdrowia 37 tys. 611 pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W szpitalach z powodu COVID-19 przebywa 2021 chorych. Pod respiratorem jest 76 pacjentów.

 

 

Resort podał, że nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest 9490 osób, a kwarantanną – 106 tys. 915

 

ZOBACZ: Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

Maseczki w przestrzeni publicznej

W większości krajów Europy wprowadzono obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Zakrywanie ust i nosa wymagane jest najczęściej w sklepach i transporcie. Zasady mogą się różnić nawet wewnątrz jednego kraju; za ich lekceważenie grożą grzywny.

 

ZOBACZ: Maseczki w przestrzeni publicznej. Sprawdź, w których krajach są obowiązkowe

 

Noszenie maseczek jest jednym z podstawowych środków bezpieczeństwa mających ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Ich używanie, szczególnie wtedy, gdy znajdujemy się w pobliżu osób, z którymi nie przebywamy na co dzień i nie możemy utrzymać od nich bezpiecznej odległości, jest zalecane przez Światową Organizację Zdrowia i władze medyczne większości państw.

ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie