Koronawirus: 1489 nowych przypadków, 27 zgonów. Trudna sytuacja na Ukrainie

Świat
Koronawirus: 1489 nowych przypadków, 27 zgonów. Trudna sytuacja na Ukrainie
Pixabay.com/zdj. ilustracyjne
Na Ukrainie zanotowano najwyższy przyrost zakażeń od początku epidemii

Na Ukrainie został pobity kolejny rekord nowych zakażeń koronawirusem: w ciągu doby potwierdzono zakażenie u 1489 osób - podały na swym portalu w sobotę ukraińskie służby sanitarne. Zmarło 27 osób. To największy zanotowany przyrost zachorowań od początku epidemii w tym kraju.

Podane przez władze sanitarne liczby, to największy przyrost dobowy zakażeń koronawirusem od początku epidemii na Ukrainie. W czwartek zarejestrowano 1381 przypadków, a w piątek - 1453.

 

Łącznie od początku epidemii potwierdzono 79 tys. 750 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a z powodu choroby Covid-19 zmarło już na Ukrainie 1879 chorych.

 

Największy przyrost 

 

Obecnie w kraju na Covid-19 choruje 34 tys. 216 osób. To o 862 więcej niż dzień wcześniej. Według komunikatu Centrum Monitoringu na Ukrainie jest łącznie 43 tys. 655 ozdrowieńców, a w ciągu 24 godzin ich liczba powiększyła się o 600 osób.

 

ZOBACZ: Polska "czerwoną strefą" dla Ukrainy. Dla przyjeżdżających znad Wisły testy i samoizolacja

 

Najwięcej nowych przypadków zakażeń potwierdzono minionej doby w Kijowie - 200, w obwodzie odeskim - 165, lwowskim - 154, charkowskim - 134, iwano-frankowskim - 126 i rówieńskim - 109.

 

Nowe obostrzenia 

 

Począwszy od 1 sierpnia obowiązują nowe zasady zbiorowej kwarantanny. Regiony Ukrainy zostały uszeregowane w czterech grupach ze względu na poziom ryzyka. W każdej z nich obowiązują odrębne zasady i restrykcje uzależnione od sytuacji sanitarno-epidemiologicznej.

 

 

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, polecił rządowi podjęcie działań mających zapobiec skutkom drugiej fali koronawirusa.

laf/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie