Koronawirus nie odpuszcza. Zmarły kolejne zakażone osoby

Polska
Koronawirus nie odpuszcza. Zmarły kolejne zakażone osoby
PAP/EPA/Esteban Biba
Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje o liczbie zakażeń.

- Mamy 551 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa - poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej pozytywnych testów wyszło w województwach śląskim i małopolskim. Resort dodał, że na Covid-19 zmarło 12 kolejnych pacjentów. Do tej pory w Polsce potwierdzono 52 961 zakażeń w tym 1821 osób zmarło.

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw: śląskiego (128), małopolskiego (71), łódzkiego (51), mazowieckiego (50), wielkopolskiego (38), kujawsko-pomorskiego (34), warmińsko-mazurskiego (32), pomorskiego (30), dolnośląskiego (27), zachodniopomorskiego (26), opolskiego (20), podkarpackiego (16), świętokrzyskiego (11), lubelskiego (8), podlaskiego (7) i lubuskiego (2).

 

Resort poinformował o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K Elbląg, 79-M Łańcut, 64-M Zgierz, 93-M Łódź, 76-M Wrocław, 66-K Gdańsk, 74-M Żory, 62-M Racibórz, 69-K Białystok, 75-K Warszawa, 62-M, 56-M Poznań.

 

Większość osób miała choroby współistniejące - wskazano.

 

Ponad 37 tys. osób wyzdrowiało

 

Łącznie do tej pory wróciło do zdrowia 37 tys. 150 pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W szpitalach z powodu COVID-19 przebywa 1 tys. 985 chorych. Pod respiratorem jest 74 pacjentów.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

 

Maseczki w przestrzeni publicznej

 

W większości krajów Europy wprowadzono obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Zakrywanie ust i nosa wymagane jest najczęściej w sklepach i transporcie. Zasady mogą się różnić nawet wewnątrz jednego kraju; za ich lekceważenie grożą grzywny.

 

ZOBACZ: Maseczki w przestrzeni publicznej. Sprawdź, w których krajach są obowiązkowe

 

Noszenie maseczek jest jednym z podstawowych środków bezpieczeństwa mających ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Ich używanie, szczególnie wtedy, gdy znajdujemy się w pobliżu osób, z którymi nie przebywamy na co dzień i nie możemy utrzymać od nich bezpiecznej odległości, jest zalecane przez Światową Organizację Zdrowia i władze medyczne większości państw.

msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie