Koronawirus nie odpuszcza. Ponad 600 nowych przypadków

Polska
Koronawirus nie odpuszcza. Ponad 600 nowych przypadków
PAP/Tomasz Wojtasik
Masowa akcja pobierania wymazów od pracowników zakładu drobiarskiego AMI w wielkopolskim Mikstacie

"Mamy 624 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa" - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej pozytywnych testów wyszło w województwach śląskim i małopolskim. Resort dodał, że na Covid-19 zmarło kolejnych 7 pacjentów.

 

"Mamy 624 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (149), małopolskiego (108), mazowieckiego (81), wielkopolskiego (63), pomorskiego (40), warmińsko-mazurskiego (30), podkarpackiego (28), łódzkiego (22), lubuskiego (20), lubelskiego (17), zachodniopomorskiego (15), opolskiego (13), dolnośląskiego (12), świętokrzyskiego (11), podlaskiego (10) i kujawsko-pomorskiego (5)."

 

 

Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): , 94-K, 81-K Kraków, 83-M Radom, 84-M Tychy, 51-M Poznań, 79-K Łańcut, 85-K Starachowice. Większość osób miała choroby współistniejące.

 

Liczba zakażonych koronawirusem: 51 791/1 807 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

ZOBACZ: Polak odmówił założenia maseczki i rzucił się na policjanta. Trafił do więzienia

 

W niedzielę rano MZ poinformowało, że wyzdrowiało 36 691 osób. Zajętych łózek szpitalnych jest w Polsce 1930. 105 795 osób przebywa obecnie na kwarantannie.

 

 

Maseczki w przestrzeni publicznej

 

W większości krajów Europy wprowadzono obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Zakrywanie ust i nosa wymagane jest najczęściej w sklepach i transporcie. Zasady mogą się różnić nawet wewnątrz jednego kraju; za ich lekceważenie grożą grzywny.

 

ZOBACZ: Maseczki w przestrzeni publicznej. Sprawdź, w których krajach są obowiązkowe

 

Noszenie maseczek jest jednym z podstawowych środków bezpieczeństwa mających ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Ich używanie, szczególnie wtedy, gdy znajdujemy się w pobliżu osób, z którymi nie przebywamy na co dzień i nie możemy utrzymać od nich bezpiecznej odległości, jest zalecane przez Światową Organizację Zdrowia i władze medyczne większości państw.

sgo/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie