Dużo zakażeń, nowe województwo z największą liczbą przypadków​

Polska
Dużo zakażeń, nowe województwo z największą liczbą przypadków​
PAP/Tomasz Wojtasik
W szpitalach z powodu COVID-19 przebywa 1 tys. 929 chorych

- Mamy 619 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej pozytywnych testów wyszło w województwach małopolskim i śląskim. Resort dodał, że na Covid-19 zmarło dwóch kolejnych pacjentów.

"Mamy 619 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (175), śląskiego (98), wielkopolskiego (64), mazowieckiego (53), pomorskiego (48), podkarpackiego (37).

 

ZOBACZ: USA: niepokojące statystyki wśród dzieci. Blisko 100 tys. zakażeń koronawirusem w 2 tygodnie

 

Zakażenia dotyczą też województw: łódzkiego (31), lubuskiego (26), dolnośląskiego (18), lubelskiego (17), kujawsko-pomorskiego (12), zachodniopomorskiego (11), podlaskiego (8), świętokrzyskiego (8), opolskiego (7) i warmińsko-mazurskiego (6)" - poinformował resort.

 

Ministerstwo poinformowało także o śmierci dwóch zakażonych osób. To 84-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna. Jeden pacjent miał choroby współistniejące.

 

Do tej pory w Polsce potwierdzono 52 410 zakażeń w tym 1 809 osób zmarło.

 

Prawie 37 tys. osób wyzdrowiało

 

Łącznie do tej pory wróciło do zdrowia 36 tys. 877 pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W szpitalach z powodu COVID-19 przebywa 1 tys. 929 chorych. Pod respiratorem jest 71 pacjentów.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

 

Resort podał też, że kwarantanną objęto 104 tys. 167 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym 9 tys. 566 osób

 

Maseczki w przestrzeni publicznej

W większości krajów Europy wprowadzono obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Zakrywanie ust i nosa wymagane jest najczęściej w sklepach i transporcie. Zasady mogą się różnić nawet wewnątrz jednego kraju; za ich lekceważenie grożą grzywny.

 

ZOBACZ: Maseczki w przestrzeni publicznej. Sprawdź, w których krajach są obowiązkowe

 

Noszenie maseczek jest jednym z podstawowych środków bezpieczeństwa mających ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Ich używanie, szczególnie wtedy, gdy znajdujemy się w pobliżu osób, z którymi nie przebywamy na co dzień i nie możemy utrzymać od nich bezpiecznej odległości, jest zalecane przez Światową Organizację Zdrowia i władze medyczne większości państw.

pgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie