To naturalne, że w krótkiej kampanii Trzaskowski musi być poza Warszawą - Siemoniak w Polsat News

Polska
To naturalne, że w krótkiej kampanii Trzaskowski musi być poza Warszawą -  Siemoniak w Polsat News
Polsat News
Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej

- Rafał Trzaskowski codziennie zajmuje się sprawami miasta, codziennie jest w dialogu z mieszkańcami. Jest naturalne, że w tej krótkiej kampanii musi być poza Warszawą. Sam do tego go namawiałem, bo tych zaproszeń jest bardzo dużo - powiedział Siemoniak o sytuacji kandydata PO na prezydenta RP, który jako włodarz stolicy prowadzi spotkania w kraju.

Zapytany o 28 czerwca jako termin wyborów prezydenckich polityk stwierdził, że dla PO każdy termin jest dobry.

 

Siemoniak: "Każdy termin dobry dla PO"

 

- To jest decyzja marszałek Sejmu, ustawa jest w Senacie, my żadnego terminu się nie boimy, dzisiejszy sondaż pokazuje, że Rafał Trzaskowski wygrywa w drugiej turze 55 do 45 więc każdy termin może być dobry - powiedział wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak w programie "Gość Wydarzeń".

 

Pełnomocnik wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy złożył zawiadomienie do PKW, w którym zwraca uwagę, że kandydaci, w tym Rafał Trzaskowski prowadzą kampanię mimo, że nie została ona ogłoszona.

 

ZOBACZ: Cały atak będzie szedł w kierunku Rafała Trzaskowskiego - Mucha w "Wydarzeniach i Opiniach"

 

- To przykład wyjątkowej obłudy, bo prezydent Duda przez cały czas jest aktywny, wiele jego spotkań działań ma charakter kampanijny - powiedział Siemoniak.

 

- To zawiadomienie odbieram jako bardzo dziwny gest - powiedział Siemoniak.

 

Zwrócił uwagę, że marszałek Sejmu zwleka z ogłoszeniem terminu wyborów, w tym czasie - jego zdaniem - pozostali kandydaci zamilkli.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zarzuciła kandydatowi PO Rafałowi Trzaskowskiemu spowalnianie udzielania pożyczek dla małych przedsiębiorców w Warszawie, gdzie jest prezydentem. Pojawiły się zarzuty, że trudno mu zarządzać stolicą z innych regionów.

 

"Trzaskowski jeździ kosztem czasu wolnego"

 

- Kosztem swojego czasu wolnego Rafał Trzaskowski jeździ i rozmawia. Ma wiele zaproszeń. Wielu samorządowców widzi w nim ogromną nadzieję na zmianę sytuacji w Polsce. Trudno się dziwić, że ministrowie rządu PiS krytykują i atakują. Zarzuty (minister Maląg - red.) są bardzo mało poważne. Wszyscy dokładnie wiedzą, jak wolno działają te tarcze i jak one są nieszczelne. Zwalanie tego, że miasto czy prezydent za to odpowiada jest delikatnie mówiąc mijające się z prawdą - stwierdził Siemoniak.

 

Siemoniak zasugerował, że Warszawa ma o wiele więcej zarejestrowanych firm niż inne miasta, stąd jego zdaniem liczba rozpatrzonych wniosków o pomoc z tytułu tarczy antykryzysowej jest mniejsza.

 

ZOBACZ: Budka o Trzaskowskim: jest człowiekiem z sąsiedztwa

 

- Wolałbym żeby ministrowie rządu PiS nie włączali się w kampanię prezydenta Dudy w taki właśnie sposób - powiedział Siemoniak.

 

Zapytany o to, czy Rafał Trzaskowski będzie brał urlop na potrzeby prowadzenia kampanii i czy wyznaczy swojego następcę w ratuszu stolicy na czas przed wyborami Siemoniak stwierdził, że to przykład obłudy posłów PiS, którzy interweniowali w ratuszu Miasta Stołecznego Warszawy i nie zastali tam prezydenta Trzaskowskiego.

 

- To przykład obłudy posłów PiS, nie mówię już o tym, że połowie coś chcieli kontrolować i przyszli do niewłaściwej komórki - powiedział Siemoniak.

 

"Nawet sen kandydata jest kampanią"

 

- Rafał Trzaskowski codziennie zajmuje się sprawami miasta, codziennie jest w dialogu z mieszkańcami. Jest naturalne, że w tej krótkiej kampanii musi być poza Warszawą. Sam do tego go namawiałem, bo tych zaproszeń jest bardzo dużo - powiedział Siemoniak.

 

- Ludzie chcą go w Polsce zobaczyć, posłuchać, a on chce tez zobaczyć, czym żyje kraj - dodał polityk PO.

 

ZOBACZ: Trzaskowski z Dudą w II turze. Najnowszy sondaż prezydencki

 

- Nawet sen kandydata jest kampanią wyborczą. (Trzaskowski - red.) Odwiedza ludzi, rozmawia, to jest normalne polityczne działanie, robią to posłowie, robia to ministrowie przez cały rok więc w tym przypadku trudno się dopatrywać jakiegoś drugiego dna - powiedział Siemoniak o sobotniej wizycie Trzaskowskiego pod Koszalinem.

 

- Dziwne, że takich zarzutów nikt nie stawia prezydentowi Dudzie, który też jak widziałem po obrazkach w ostatnich dniach takie spotkania o charakterze kampanijnym odbywa. Trudno zabronić aktywności, nie wiadomo kiedy te wybory będą, prawdopodobnie za kilka tygodni. Mamy sobotę, niedzielę, kandydaci pracują - stwierdził wicelider PO.

 

"Prezydentura Dudy w ogromnym kryzysie"

 

Zapytany o sondaż przeprowadzony przez Kantar. w którym Rafał Trzaskowski przegrywa z Szymonem Hołownią Siemoniak przypomniał, ze prezydent stolicy jest kandydatem od kilku dni.

 

ZOBACZ: Bielan: apelujemy do Trzaskowskiego, żeby wziął się za zarządzanie miastem

 

- Za kilka dni będzie inny sondaż - powiedział. Zapowiedział, że poparcie dla Andrzeja Dudy osłabnie, a jego prezydentura jest w "ogromnym kryzysie". 

 

WIDEO - Siemoniak o Trzaskowskim: "Nawet sen kandydata jest kampanią"

  

 

Wcześniejsze odcinki "Gościa Wydarzeń" można obejrzeć tutaj. 

pgo/hlk/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie