Trzaskowski z Dudą w II turze. Najnowszy sondaż prezydencki

Polska
Trzaskowski z Dudą w II turze. Najnowszy sondaż prezydencki
PAP/Grzegorz Jakubowski/KPRP/PAP/Rafał Guz
Według sondaży w drugiej turze wyborów spotkają się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

W drugiej turze wyborów znaleźliby się prezydent Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski - wynika z sondażu Pollster dla Super Expressu. W pierwszej turze Duda wygrywa z 43,76 proc. głosów przy 16,54 proc. dla Trzaskowskiego, a w drugiej 53 proc. dla Dudy i 47 proc. Trzaskowskiego.

W pierwszej turze na kolejnych miejscach za kandydatami PiS i KO uplasowali się Szymon Hołownia - 15,88 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL, Koalicja Polska) 9,37 proc. Krzysztof Bosak (Konfederacja) 6,45 proc. i Robert Biedroń (Lewica) 5,51 proc.

 

Pozostali kandydaci uzyskali w sondażu mniej niż 1 proc. wskazań - Paweł Tanajno 0,82 proc., Marek Jakubiak 0,8 proc., Mirosław Piotrowski 0,43 proc., a Stanisław Żółtek 0,08 proc.

 

ZOBACZ: "Kabarecik rusza na nowo", "będziesz doskonałym prezydentem". Politycy o nominacji Trzaskowskiego

 

Podobne wyniki daje sondaż United Surveys dla "Gazety Prawnej". Według niego na urzędującego prezydenta w pierwszej turze swój głos chce oddać 43,7 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu znalazł się Trzaskowski z poparciem 14 proc., trzeci jest Szymon Hołownia, na którego chce zagłosować 13,3 proc ankietowanych. 

 

Na dalszych miejscach znaleźli się Władysław Kosiniak-Kamysz (9,8 proc.), Krzysztof Bosak (6,9 proc.) i Robert Biedroń (5,2 proc.). 

 

W drugiej turze Andrzej Duda może liczyć na 49 proc. poparcia, wobec 40,5 proc. dla kandydata KO. Mniej więcej co 10. ankietowany nie wie jeszcze, na kogo by zagłosował. 

 

ZOBACZ: Hołownia: Trzaskowski to nie jest kandydat na prezydenta

 

W ubiegły piątek z kandydowania w wyborach prezydenckich zrezygnowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Nowym kandydatem PO i Koalicji Obywatelskiej ma być obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

 

- Zbiórka podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego ruszy po ogłoszeniu kalendarza wyborczego i prowadzona będzie głównie wśród działaczy partii, ich rodzin i znajomych - poinformował we wtorek rzecznik PO Jan Grabiec. Dodał, że tym razem PO prawdopodobnie zrezygnuje z tradycyjnej zbiórki podpisów na ulicach.

dk/ polsatnews.pl, PAP, "Gazeta Prawna"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie