Cały atak będzie szedł w kierunku Rafała Trzaskowskiego - Mucha w "Wydarzeniach i Opiniach"

Polska
Cały atak będzie szedł w kierunku Rafała Trzaskowskiego - Mucha w "Wydarzeniach i Opiniach"
Polsat News
Joanna Mucha i Michał Wójcik gośćmi programu "Wydarzenia i Opinie"

- Nie mam żadnych wątpliwości, że teraz cały atak rządu, wszystkich funkcjonariuszy PiS-u będzie szedł w kierunku Rafała Trzaskowskiego i każdy z nich będzie starał się udowodnić, że jest w stanie uderzyć większym kamieniem w Rafała Trzaskowskiego - powiedziała w programie "Wydarzenia i Opinie" Joanna Mucha (PO). Posłanka ujawniła, że nie będzie kierować Instytutem Obywatelskim.

"Z niepokojem obserwujemy sytuację w Warszawie, która stanowi niechlubny wyjątek na mapie Polski, pod kątem rozpatrywania wniosków o pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców" - napisała minister Marlena Maląg do Rafała Trzaskowskiego. Stwierdziła, że Warszawa rozpatrzyła dotąd niespełna 10 proc. wniosków. Trzaskowski natomiast zaapelował do rządu, aby "nie zachowywał się w sposób skrajnie cyniczny".

 

Mucha: Trzaskowski dostał zadania bez dodatkowych środków

 

- Nie mam żadnych wątpliwości, że teraz cały atak rządu, wszystkich funkcjonariuszy PiS-u będzie szedł w kierunku Rafała Trzaskowskiego i każdy z nich będzie starał się udowodnić, że jest w stanie uderzyć większym kamieniem w Rafała Trzaskowskiego - powiedziała w programie "Wydarzenia i Opinie" Joanna Mucha (PO).

 

ZOBACZ: "Warszawa niechlubnym wyjątkiem". Minister Maląg apeluje do Trzaskowskiego

 

- Prawda jest taka, że rząd przekazał zadania nie dając na to żadnych dodatkowych środków, nie dając na to żadnego wsparcia. Rafał Trzaskowski mówił o tym, jakie to są tysiące wniosków, które on dostał do obrobienia. Niemal z dnia na dzień nie mając do tego urzędników. - Specjalna grupa urzędników została przekierowana do tej jednostki, żeby szybciej rozpatrywać te wnioski - powiedziała Mucha.

 

- To kolejna odsłona tego samego działania rządu, czyli zrzucanie jakichś kolejnych zadań na samorząd bez dawania środków finansowych - powiedziała Mucha.

 

Zapytana o większy odsetek załatwionych wniosków przedsiębiorców o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej w innych miastach powiedziała, że wynika to z liczby wniosków.

 

- Warszawa i Rafał Trzaskowski borykają się z naprawdę dużym zadaniem, na które nie ma dodatkowych środków - powiedziała posłanka Platformy Obywatelskiej.

 

"Trzaskowski nie prowadzi kampanii"

 

Joanna Mucha podkreśliła, że Rafał Trzaskowski nie prowadzi jeszcze kampanii wyborczej, mimo, że w piątek był Solcu Kujawskim

 

- Nie możemy mówić o strategii polaryzacji jako strategii kampanijnej - powiedziała polityk PO. Jej zdaniem Platforma nie chce podważać niektórych sukcesów PiS, ale ma do zaproponowania więcej.


- Jesteśmy, byliśmy od pięciu lat przeciwni poczynaniom tego rządu. Krytykowaliśmy wiele rzeczy, które się wydarzyły i chcemy pokazać ludziom, że owszem, zdarzyło się kilka dobrych rzeczy - 500+. Ale ludzie, Polacy, mogą mieć i 500+ i dobrze funkcjonującą służbę zdrowia. Mogą mieć 13. emeryturę i dobrze funkcjonującą edukację. Bez tych podwójnych roczników, bez tych deform i bez tego wszystkiego, co się dzieje - powiedziała.

 

- Mogą mieć te wszystkie rzeczy, które dało im PiS i dodatkowo prawdziwe programy, które zmieniają polskie powietrze w czyste powietrze - dodała.

 

Mucha nie będzie kierować Instytutem Obywatelskim

 

Joanna Mucha ujawniła, że nie będzie szefową Instytutu Obywatelskiego.

 

- Z Borysem Budką mieliśmy dość odmienny pogląd na Instytut Obywatelski - powiedziała w rozmowie z Piotrem Witwickim. 

 

- Nie będę szefowała Instytutowi Obywatelskiemu - dodała posłanka Platformy Obywatelskiej.

 

 

WIDEO: Joanna Mucha w "Wydarzeniach i Opiniach"

  

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

grz/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie