Bielan: apelujemy do Trzaskowskiego, żeby wziął się za zarządzanie miastem

Polska
Bielan: apelujemy do Trzaskowskiego, żeby wziął się za zarządzanie miastem
Polsat News
Adam Bielan i Radosław Fogiel

Apelujemy do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, by wziął się w końcu za zarządzanie miastem i odblokował mikropożyczki dla przedsiębiorców; apelujemy też by nie kneblował mediów - podkreślił europoseł PiS Adam Bielan.

Podczas konferencji prasowej Bielan zwrócił uwagę, że kampania prezydencka jeszcze się formalnie nie zaczęła, a do polityków PiS docierają informacje, że działacze PO "bez prawnego umocowania" zaczynają zbierać podpisy poparcia dla kandydata PO na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Według europosła Trzaskowski zaczyna już prowadzić kampanię wyborczą.

 

ZOBACZ: "Absolutny skandal". Trzaskowski o wycofaniu piosenki Staszewskiego

 

Bielan ocenił, że po roku urzędowania jako prezydent stolicy Trzaskowski nie spełnił 55 z 59 obietnic, które składał podczas kampanii wyborczej w 2018 r. - Na początku epidemii w Polsce poszedł na zwolnienie L4. Jego rzeczniczka tłumaczyła to przemęczeniem. Dzisiaj zamierza wziąć urlop związany z prowadzeniem kampanii wyborczej, zaczyna jeździć po Polsce, tymczasem mnóstwo spraw w Warszawie szwankuje - ocenił europoseł PiS.

 

30 mld zł z programów rządowych

 

W tym kontekście wskazał, że warszawscy przedsiębiorcy oczekują obecnie odblokowania realizacji mikropożyczek, które są częścią tarczy antykryzysowej. - Do polskich przedsiębiorców trafiło w ostatnich dniach ponad 30 mld zł z programów rządowych. Te środki są przekazywane w ramach mikropożyczek. Niestety Warszawa jest absolutnie na szarym końcu w Polsce, jeśli chodzi o stopień realizacji i tutaj szwankują służby podległe Rafałowi Trzaskowskiemu - podkreślił Bielan.

 

ZOBACZ: Kosiniak-Kamysz: wygram z Trzaskowskim, ale nie przez plucie i hejt

 

Polityk zaapelował jednocześnie do prezydenta Warszawy, aby "wziął się w końcu za zarządzanie miastem". - Z tego będzie rozliczany przez swoich wyborców - zaznaczył.

 

Bielan zaapelował też do Trzaskowskiego, by "nie kneblował mediów". Wskazał tu na niedzielną konferencję prasową podczas której - jak mówił Bielan - "atakował on dziennikarzy zadających mu niewygodne pytania".

 

"Spaczona opinia" na rolę mediów

 

- Nie wiem jak Rafał Trzaskowski wyobraża sobie rolę mediów w demokracji. Myślę, że może mieć spaczoną opinię na ten temat ze względu na współpracę z panem (Mariuszem) Kozak-Zagozdą, jednym z założycieli najbardziej hejterskiego profilu na Facebooku w Polsce - SokzBuraka - powiedział Bielan.

 

- Jeżeli Rafał Trzaskowski będzie nadal unikać odpowiedzi na trudne pytania, które zadają mu dziennikarze, to my te pytania będziemy w trakcie kampanii wyborczej podnosić - dodał europoseł.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie