Wielka Brytania. Nowe wiadomości w sprawie zdrowia Karola III. Głos zabrała królowa Kamila

Świat
Wielka Brytania. Nowe wiadomości w sprawie zdrowia Karola III. Głos zabrała królowa Kamila
AP/Dita Alangkara
Nowe informacje o stanie zdrowia króla (zdj. ilustracyjne)

Królowa Kamila zabrała głos pierwszy raz, odkąd świat usłyszał informację o diagnozie króla Anglii. Małżonka Karola III powiedziała, że radzi sobie "wyjątkowo dobrze". W królewskich obowiązkach pomagają inni członkowie rodziny, w tym następca tronu książę William oraz siostra króla księżniczka Anna.

Podczas wieczoru muzycznego w katedrze w Salisbury królowa Kamila przekazała wieści dotyczące stanu zdrowia króla Karola III. "Jak na te okoliczności radzi sobie wyjątkowo dobrze" - przekazała królowa cytowana przez agencję Reuters.  


"Jest bardzo wzruszony wszystkimi listami i wiadomościami, które wysłała opinia publiczna. To bardzo podnosi na duchu" - podała monarchini.  

 

ZOBACZ: Król Karol III ma raka. Nowe informacje

 

Wkrótce po diagnozie głowy państwa życzenia złożył premier Rishi Sunak, który podkreślił, że cały kraj życzy królowi powrotu do zdrowia. "Nie mam wątpliwości, że szybko wróci do pełni sił i że cały kraj życzy mu wszystkiego najlepszego" - napisał. 

Diagnoza króla Karola III. Kto przejął obowiązki monarchy?

Para królewska opuściła Londyn we wtorek. Obecnie rezyduje na zamku Sandringham w Norfolk. Wcześniej ujawniono, że u króla Anglii podczas badania powiększonej prostaty zdiagnozowano raka. Przed władcą do szpitala trafiła żona następcy trony, księżna Kate, która przeszła operację jamy brzusznej. 

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Król Karol III i księżna Kate opuścili szpital


Od czasu diagnozy większość jego obowiązków przejęli inni członkowie rodziny królewskiej, w tym królowa Kamila, następca tronu książę William, a także siostra króla - księżniczka Anna.  


Obecny król niektóre ze swoich obowiązków wciąż pełni, jednak w innej formie np. cotygodniowe rozmowy z premierem odbywa przez telefon. Do ciągłych obowiązków monarchy należy także podpisywanie ustaw oraz odbieranie codziennych informacji przekazywanych od rządu. 

kar/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie