Wielka Brytania. Król Karol III i księżna Kate opuścili szpital

Polska Bartosz Treder / sgo / polsatnews.pl
Wielka Brytania. Król Karol III i księżna Kate opuścili szpital
X/The Royal Family
Król Karol III opuścił szpital

Król Karol III został w poniedziałek wypisany ze szpitala w Londynie po leczeniu związanym z powiększoną prostatą. Tego samego dnia Pałac Buckingham potwierdził opuszczenie placówki przez księżną Kate, która przebywała tam z powodu przeprowadzonej operacji jamy brzusznej.

Karol III znalazł się w szpitalu w Londynie, gdzie została przeprowadzona "procedura korekcyjna" powiększonej prostaty. Po zabiegu informowano, że król czuje się dobrze i spędzi co najmniej jedną noc w placówce. Ostatecznie poniedziałek był czwartym dniem monarchy przebytym w szpitalu. Placówkę opuszczał uśmiechnięty, machając do przyglądających się przechodniów.

 

ZOBACZ: W. Brytania. Król Karol III w szpitalu. Przeszedł operację powiększonej prostaty

 

Operacja Karola III spowodowała wzrost świadomości społeczeństwa na temat chorób związanych z prostatą. Monarcha, informując o swoim stanie zdrowia, złamał zdrowotny protokół i zdradził szczegóły swoich dolegliwości. Wszystko po to, by zwiększyć świadomość dotyczącą powiększenia prostaty, dla wielu mężczyzn wstydliwego problemu, z jakim zmaga się również brytyjski monarcha.

 

"Dziękujemy wszystkim, którzy przesłali życzenia podczas pobytu Króla w szpitalu. Jego Królewska Mość jest zachwycony, że jego diagnoza ma pozytywny wpływ na świadomość zdrowia publicznego" - napisano na oficjalnym profilu Rodziny Królewskiej na platformie X.

Księżna Kate opuszcza szpital. Czeka ją rekonwalescencja

Kilka godzin przed opuszczeniem szpitala przez Króla Karola III, z placówki wyszła księżna Kate. Żona następcy tronu, księcia Williama, została dyskretnie odwieziona do domu, nie pokazując się publicznie.

 

ZOBACZ: Wiek emerytalny do zmiany? Minister ds. równości: To dyskryminacja

 

Niespełna dwa tygodnie temu Pałac Kensington niespodziewanie poinformował, że 42-letnia księżna przeszła operację jamy brzusznej i jest w trakcie rekonwalescencji, która potrwa zapewne do Wielkanocy, nie będzie brała udziału w żadnych oficjalnych wydarzeniach. Nie sprecyzowano wówczas, co było przyczyną operacji, choć zapewniono, że nie miała ona podłoża onkologicznego.

 

Okres rekonwalescencji księżna ma odbywać w domu w Windsorze, gdzie obecnie mieszka para książęca wraz z trójką swoich dzieci. Brytyjskie media donoszą, że w czasie rekonwalescencji żony William "połączy wspieranie jej w powrocie do zdrowia i opiekę nad dziećmi". Według "Daily Maila" następca tronu ma w tym celu przełożyć szereg zobowiązań.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie