Król Karol III ma raka. Nowe informacje

Świat
Król Karol III ma raka. Nowe informacje
AP Photo/Kin Cheung
Nagłówki z wtorkowej prasy

Król Karol spędził noc w domu po rozpoczęciu ambulatoryjnego leczenia nowotworu. Premier Rishi Sunak powiedział BBC, że jest w "regularnym kontakcie" z monarchą. - Chorobę wykryto wcześnie - podkreślił.

W poniedziałek Pałac Buckingham ogłosił, że podczas niedawnego leczenia prostaty u króla Karola wykryto nowotwór. Pałac nie podał szczegółów dotyczących choroby. 

 

Monarcha odłożył obowiązki publiczne, zastąpią go inni członkowie rodziny królewskiej. Będzie kontynuować natomiast obowiązki państwowe.

Król Karol ma raka. Premier: Nowotwór wykryto wcześnie

Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak - w rozmowie z BBC - podkreślił, że nowotwór wykryto wcześnie. - Jestem za to bardzo wdzięczny. Pozostaję z królem w regularnym kontakcie - dodał.

 

Zaznaczył, że jego myśli są z rodziną królewską.

 

ZOBACZ: Pałac Buckingham: Król Karol III ma nowotwór

 

Do Wielkiej Brytanii z Kalifornii, aby spotkać się z ojcem, leci książę Harry. Media donoszą, że jego auto widziane było na lotnisku w Los Angeles. Czeka go 11-godzinny lot.

 

Analitycy i komentatorzy ocenili, że powiedzenie przez Karola głośno o zmaganiu się z nowotworem przyniesie pozytywne efekty, jeśli chodzi o zwiększenie profilaktyki wśród Brytyjczyków.

Słowa wsparcia z całego świata

Z całego świata do króla płyną też słowa otuchy. Prezydent USA Joe Biden podkreślił, że on i jego żona modlą się o szybki powrót do zdrowia Karola.

 

Premier Indii Narendra Modi życzył królowi szybkiego powrotu do zdrowia, a prezydent Francji Emmanuel Macron zapewnił, że jego myśli są z narodem brytyjskim.

Aleksandra Cieślik / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie