Nożownik z Kadzidła. 18-letni Albert G. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Polska
Nożownik z Kadzidła. 18-letni Albert G. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa
Polsat News
Sprawa nożownika z Kadzidła.18-letni Albert G. usłyszał zarzut

Albert G. usłyszał zarzut - dowiedział się Polsat News. 18-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa wielu osób. Sąd zdecydował też o jego tymczasowym aresztowaniu. W środę podejrzany wtargnął na lekcję, gdzie zranił dwóch uczniów. Po wyjściu z klasy zaatakował trzeciego rówieśnika.

18-latek Albert G. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób, za co grozi minimalna kara 15 lat pozbawienia wolności, a maksymalnie dożywocie. 

 

Jak dowiedział się Polsat News, sprawca częściowo przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Jednak prokuratura - powołująca się na dobro śledztwa - nie zdradziła, w jakim stopniu nastolatek przyznał się do zarzucanego mu czynu ani co powiedział. 

 

ZOBACZ: Kadzidło. Atak nożownika w szkole. Odwołano lekcje

 

W takiej sytuacji do sądu został skierowany wniosek o zastosowanie wobec nastolatka aresztu tymczasowego.

 

W piątek po południu poinformowano, że Sąd Rejonowy w Ostrołęce zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 18-latka na trzy miesiące. "Podejrzany pozostaje do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce" - napisano w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej sądu.

Atak nożownika w Kadzidle. Zranił trzech uczniów

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle. 18-latek wyszedł w pewnym momencie z lekcji do toalety. Po kilku minutach, zamaskowany i w rękawiczkach, wrócił z nożem w ręku.  

 

ZOBACZ: Mazowsze: Atak nożownika w szkole. Są ranni. Mamy relację świadka

 

Zranił trzech innych uczniów, swoich rówieśników. Jeden z poszkodowanych trafił do szpitala z ranami ciętymi szyi. Druga osoba, dziewczyna, trafiła do szpitala z ranami ciętymi brzucha. Trzecia osoba została zaatakowana już po wyjściu napastnika z klasy. Trafiła do szpitala z ranami ramienia. 

 

Stan dwóch osób jest bardzo poważny, jednak wszystko wskazuje na to, że wyzdrowieją. Nie ma zagrożenia życia

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie