Mazowsze: Atak nożownika w szkole. Są ranni. Mamy relację świadka

Polska
Mazowsze: Atak nożownika w szkole. Są ranni. Mamy relację świadka
East News/Jaroslaw Sender
Szkoła, w której doszło do ataku

18-letni nożownik zaatakował w szkole w Kadzidle koło Ostrołęki. Troje rannych to uczniowie, którzy trafili do szpitala. Jedną osobę przetransportowano helikopterem LPR. Agresor po krótkiej obławie został zatrzymany. Jak opisał świadek w rozmowie z Polsat News, 18-latek wszedł do klasy w kominiarce i zaczął atakować, a on sam - aby się ratować - wyskoczył oknem.

Do ataku nożem doszło w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle (powiat ostrołęcki) około godziny 12:00 - powiedział w rozmowie z polsatnews.pl kom. Tomasz Żerański, rzecznik policji w Ostrołęce.

 

Jak dodał, agresorem był uczniem tej szkoły. Ofiarami napastnika było troje uczniów z jednej klasy, pierwszej pomocy udzielili im strażacy. Młoda kobieta została ranna w brzuch, a chłopak - w szyję. - Poszkodowani trafili do szpitala - podkreślił kom. Żerański.

Świadek: Nożownik wszedł do klasy w kominiarce. Zadał trzy ciosy koleżance

Świadek zdarzenia powiedział Polsat News: - Siedzieliśmy w sali z inną klasą, bo to były łączone zajęcia, było nas około 20 osób. W pewnym momencie jeden z uczniów, którego znałem tylko z widzenia, poszedł do łazienki. Jak wrócił, to miał już założoną kominiarkę i rękawiczki, a w ręku nóż. 

 

Jak dodał świadek, agresor zaatakował jedną dziewczynę, której zadał trzy ciosy, a następnie jeszcze jedną osobę. - Wtedy wyskoczyłem przez okno i zadzwoniłem po pogotowie - zrelacjonował.

Kadzidło: Nożownik zaatakował w szkole. Nieznany motyw

Za atakującym trwała obława, która zakończyła się przed 14:00 - agresor jest w rękach funkcjonariuszy. W szkole pracują służby, które ustalają okoliczności zdarzenia. Pozostali uczniowie są pod opieką psychologa.

 

ZOBACZ: Brzozów: Atak nożownika na rynku. Zadał cios w klatkę piersiową

 

18-letniego nożownika poszukiwano m.in. za pomocą psów tropiących. Nie wiadomo, dlaczego zaatakował innych nastolatków. Nie podano też informacji, w jakim stanie są poszkodowani.

Reakcja ministra edukacji

Na incydent w szkole zareagował nowy minister edukacji i nauki Krzysztof Szczucki.

 

"W związku z atakiem nożownika w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle w woj. mazowieckim poleciłem Mazowieckiej Kurator Oświaty zbadać szczegóły zdarzenia i zapewnić poszkodowanym wsparcie ze strony resortu edukacji" - napisał w mediach społecznościowych.

 

Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie