Darmowe leki. Prezes PiS: Projekt będzie uchwalony przed zakończeniem kadencji Sejmu

Polska
Darmowe leki. Prezes PiS: Projekt będzie uchwalony przed zakończeniem kadencji Sejmu
PAP/Leszek Szymański
Prezes PiS Jarosław Kaczyński

- Trwają prace nad projektem dotyczącym bezpłatnych leków dla seniorów i dzieci - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wspólnego oświadczenia z ministrem infrastruktury. Jak zapowiedział, ustawa ma zostać uchwalona przed zakończeniem kadencji Sejmu. Andrzej Adamczyk powiadomił natomiast, że projekt ustawy ws. darmowych autostrad został złożony w Sejmie.

- Dziesięć dni temu zakończył się nasz "Ul", czyli konwencja PiS, gdzie padło kilka ważnych zapowiedzi. Pojawia się pytanie, czy są one wiarygodne. Mogę powiedzieć, że rząd przystąpił do ich realizacji - powiedział Jarosław Kaczyński.

 

- Mogę też powiedzieć, że trwają prace dotyczące leków, tak żeby jeszcze przed zakończeniem kadencji w wielkiej części te sprawy zostały już zakończone, uchwalone i wprowadzone w życie - mówił prezes PiS. 

 

ZOBACZ: Morawiecki: Nie gramy do muzyki, którą zagra Tusk, bo byśmy już dawno zbankrutowali

 

Jak przekazał prezes PiS, trwają także prace nad waloryzacją świadczenia 500 plus. - Pracujemy na tym, żeby ustawa o 800 plus, w realistycznym terminie związanym z sytuacją budżetową, czyli 1 stycznia, od razu mogła działać, czyli żebyśmy ją uchwalili jeszcze w tej kadencji - zapowiedział Kaczyński.

Darmowe autostrady. Minister infrastruktury: Polacy czekają niecierpliwie

- Na polecenie prezesa rady ministrów Ministerstwo Infrastruktury wraz z Ministerstwem Finansów przygotowało w szybkim tempie projekt ustawy pozwalający zaniechać poboru opłat na autostradach zarządzanych przez państwo - przekazał Andrzej Adamczyk. 

 

ZOBACZ: PiS obiecuje darmowe autostrady. "Niekorzystne dla Polaków, korzystne dla obcokrajowców"


Jak przypomniał, projekt dotyczy wskazanych odcinków na autostradach A4 i A2. Szef resortu powiadomił również, że projekt ustawy został przekazany do KPRM, a później trafił do Sejmu, gdzie nadano mu numer druku.

 

- Mam nadzieję, że na tym posiedzeniu Sejmu sprawy związane z procedowaniem tego projektu wartko się potoczą i zostanie on na tym posiedzeniu Sejmu przyjęty - przekazał. - Wszyscy mamy nadzieję, że Senat tym projektem zajmie się szybko, nie będzie zwlekał. Polacy czekają na tę decyzję niecierpliwie - dodał.  

anw/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie