Donald Tusk o teoriach Edyty Górniak: Rozpoznaje kto jest człowiekiem, a kto się wcielił

Polska
Donald Tusk o teoriach Edyty Górniak: Rozpoznaje kto jest człowiekiem, a kto się wcielił
Edyta Górniak/Instagram/PAP/Marcin Bielecki

Donald Tusk podczas spotkania z młodymi w Szczecinie nawiązał do do Edyty Górniak i głoszonych przez nią teorii. Zapytany przez jedną z uczestniczek o to. jak radzić sobie z teoriami spiskowymi i dezinformacją wspomniał o "wybitnej polskiej piosenkarce, która dość dobrze rozpoznaje kto jest człowiekiem, a kto tylko się wcielił".

Lider Platformy Obywatelskiej zaznaczył, że są dwie kategorie "spiskowego myślenia, patrzenia na świat przez pryzmat totalnej nieufności". - - Wszyscy pamiętamy niesłychaną wręcz karierę "kłamstwa smoleńskiego" - mówił.

 

Zaznaczył, że w każdym państwie dochodzi do tworzenia takich historii, a jako przykład podał "Amerykę Trumpa". - Pamiętacie mit, że Hillary Clinton w pizzerii ma siedzibę, gdzie handluje się dziećmi? - pytał. 

 

Później odniósł się do Edyty Górniak, która już dawno temu dała się poznać jako zwolenniczka kontrowersyjnych teorii. Przed kilkoma dniami pokusiła się o stwierdzenia, że "wśród nas żyją bioroboty, hybrydy i reptilianie" oraz że nie każdy człowiek ma duszę. 

 

ZOBACZ: Radosław Fogiel odpowiedział Donaldowi Tuskowi ws. 500 plus. Porównał go do pirata

 

- Mamy wybitną polską piosenkarkę, która dość dobrze rozpoznaje kto jest człowiekiem, a kto tylko się wcielił. Więc to ma czasami pokraczne formy, bardzo zabawne - powiedział. 

 

- Powszechność tego zjawiska nie pozwala nam być wobec tego obojętnym - zaznaczył. 

Edukacja nie jest "tarczą ochronną"

- Gotowość zawierzenia rożnym spiskom i teoriom spiskowym w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, tam mamy do czynienia z edukacją na najwyższym poziomie, okazuje się, że to nie jest tarcza ochronna, która wszystkich będzie chroniła przed wpływem teorii spiskowych, rożnych bzdur i manipulacji - ocenił Tusk. 

 

ZOBACZ: Mateusz Morawiecki w Ostrołęce: Donald Tusk - premier polskiej biedy i chaosu

 

- Ja nie mam dobrej odpowiedzi. Gdybym był człowiekiem, który wie jak wyleczyć ludzkość z takiego magicznego, mitycznego, spiskowego myślenia to bym dostał pewnie Nobla. Nie wiem w jakiej kategorii. No medycyny jednak, bo jest to zjawisko z dziedziny parapsychologii - mówił lider PO. 

 

Ruch antyszczepionkowy przygotowany przez Rosjan 

- Cały ruch antyszczepionkowy był przygotowany przez fabryki trolli głownie z Rosji, ale także z Chin. Bardzo podważał odporność w sensie dosłowny, politycznym i symbolicznym na pandemię - powiedział Tusk. 

 

- To co można zrobić i trzeba, to używać wszystkich dostępnych instrumentów, które mogą wyeliminować taki sabotaż. Szczególnie taki, który jest spowodowany zewnętrzną dywersją - dodał. 

Górniak o duszy i reptilianach

Edyta Górniak zaskoczyła opinię publiczną stwierdzeniem, że "wśród nas żyją bioroboty, hybrydy i reptilianie" oraz że nie każdy człowiek ma duszę. Jej słowa skrytykował ks. Janusz Kroplewski. - To czyste głupoty - ocenił. Piosenkarka nie zostawiła tego komentarza bez odpowiedzi. "Nie mogę utożsamić się z księdzem" - napisała w mediach społecznościowych.

 

Górniak przemawiała ostatnio na wydarzeniu pod nazwą "XIX Zlot Wolnych Ludzi Harmonia Kosmosu 2022". 

 

- Nie każdy, kto wygląda jak człowiek, ma duszę. Ma tylko kombinezon biologiczny i te same potrzeby fizyczne, biologiczne, ale nie ma połączenia z pierwotną świadomością, ze źródłem i zapomniał lub nigdy nie poczuł tej świętej energii wszelkiego stworzenia. To, że ja wystąpiłam w obronie ludzi dwa lata temu, to było z pełnym komfortem, dlatego że ja już wcześniej dostałam przekazy, czyli wiedziałam, co może się wydarzyć i byłam zupełnie spokojna o to, że jest to zaledwie kolejna pułapka - dodawała, cytowana przez "Gazetę Lubuską".

 

ZOBACZ: Edyta Górniak odpowiedziała księdzu. Piosenkarka mówiła o duszy i reptilianach

 

Piosenkarka podkreślała poza tym, że "wśród nas żyją bioroboty, hybrydy i reptilianie". 

ap/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie