Radosław Fogiel odpowiedział Donaldowi Tuskowi ws. 500 plus. Porównał go do pirata

Polska
Radosław Fogiel odpowiedział Donaldowi Tuskowi ws. 500 plus. Porównał go do pirata
PAP/Tomasz Gzell
Rzecznik PiS Radosław Fogiel

Tylko odpowiedzialna władza, tylko tacy ludzie jak my, są w stanie uratować 500 plus - powiedział w sobotę w Szczecinie Donald Tusk. Na te słowa zareagował rzecznik PiS Radosław Fogiel, który porównał lidera PO do kapitana pirackiego statku.

Tusk powiedział też, że mniej więcej w listopadzie przeciętna Polska młoda rodzina z dwójką dzieci, która wzięła kredyt hipoteczny w wysokości około 300 tys. zł na 30 lat będzie płaciła wyższy czynsz za mieszkanie o 300 - 400 zł. - Zapłaci gdzieś 1100 - 1200 zł miesięcznie (...) więcej raty kredytu i dostanie od PiS-u, tak jak oni to mówią, mają dwójkę dzieci, dwa razy po 500 Plus.

 

Tylko w tym roku, tylko w jednym roku rządów PiS-u dostaniecie od tej władzy 1000 zł w ramach 500 plus i będziecie musieli oddać, w związku z podwyżkami i decyzjami urzędowymi ponad 2000 zł miesięcznie - stwierdził szef PO.

 

ZOBACZ: Donald Tusk: Tylko tacy ludzie jak my, są w stanie uratować 500 plus

 

- Tylko odpowiedzialna władza, tylko tacy ludzie jak my, są w stanie uratować 500 plus. (...) Jeśli naprawdę, na serio niezbałamuceni telewizją Kurskiego, zastanowimy się przez chwilę, co zrobić, żeby 500 plus znaczyło 500 plus, a nie minus 1000, to przede wszystkim musimy skutecznie tych ludzi odsunąć od władzy - podkreślił Tusk.

Odpowiedź Fogla 

Do wypowiedzi lidera PO na Twitterze odniósł się rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. 

 

"To tak, jakby kapitan pirackiego statku mówił po abordażu do załogi przewożącego złoto galeonu: Tylko tacy ludzie jak my są w stanie uratować wasze kosztowności" - napisał. 

 

ap / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie