"Dojrzała wspólnota walczy razem". Premier opublikował nowy spot

Świat
"Dojrzała wspólnota walczy razem". Premier opublikował nowy spot
Facebook/Mateusz Morawiecki
Premier opublikował nowy spot

- Polska to wyjątkowy kraj, Polacy zawsze radzili sobie nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Pandemia jest jedną z nich, przecież chodzi o zdrowie nas wszystkich - mówi w nowym spocie premier Mateusz Morawiecki. - Nikt nie zapraszał tu koronwirusa, ale on tu jest i musimy go wspólnie pokonać. Nie obrażać się na rzeczywistość, nie kłócić, nie wyzywać, ale sobie pomagać - dodaje.

- Dojrzała wspólnota walczy razem - mówi premier. - Szczególnie, że chodzi o zdrowie moich i twoich bliskich. Zdrowie dzieci, rodziców, przyjaciół i zdrowie naszej gospodarki - dodaje.


Jak podkreśla, "dlatego jesteśmy zdeterminowani". - Tylko jako drużyna Polska możemy pokonać śmiertelnego wroga, jakim jest koronawirus.

 

ZOBACZ: Nowy spot ministerstwa zdrowia. "Którą maseczkę wolisz?"


Premier wskazuje, że "eksperci, lekarze, inżynierowie, urzędnicy, wynalazcy, wolontariusze - tysiące osób włączyło się w tę kluczową walkę". - Ty także możesz dołączyć. Wygramy z wirusem. Wspólnie - kończy Morawiecki.


We wpisie na Facebooku premier podkreślił, że w ostatnich dniach rząd przedstawił "szereg działań, które poszerzają możliwości służby zdrowia w walce z koronawirusem".

 

 

"To nasza wspólna sprawa"


"Mamy tysiące dodatkowych łóżek, respiratorów i kardiomonitorów. Ale walka wciąż trwa i w ogromnym stopniu zależy od współpracy nas wszystkich. Koronawirus tu jest i zbiera swoje ponure żniwo na całym świecie. Dlatego musimy działać wspólnie. Musimy być drużyną" - napisał Morawiecki.


Podziękował "Polkom i Polakom, którzy już włączyli się w szukanie rozwiązań związanych z pokonaniem epidemii i pomoc innym". "Zapraszam każdego, kto chce i może pomóc. Pokonanie wirusa to nasza wspólna sprawa. Wygramy" - oświadczył szef rządu.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 8 listopada


Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 24 tys. 785 osób. Resort poinformował, że zmarło 236 chorych.

 

prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie