Nowy spot ministerstwa zdrowia. "Którą maseczkę wolisz?"

Polska
Nowy spot ministerstwa zdrowia. "Którą maseczkę wolisz?"
YouTube/ Ministerstwo Zdrowia
Nowy spot ministerstwa zdrowia

Ministerstwo zdrowia zaprezentowało nowy spot promujący stosowanie środków ochronnych.  - Którą maseczkę wolisz? - pyta lektor. W tym momencie w filmie pojawia się młody mężczyzna leżący na szpitalnym łóżku z maską tlenową.

"Mamy 27 086 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa" - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. To drugi najwyższy wynik od początku pandemii. Zmarło 445 kolejnych zakażonych.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 6 listopada

 

Resort od miesięcy prowadzi w sieci akcje promujące noszenie maseczek, zachowywanie dystansu oraz częstą dezynfekcję rąk.

 

"Przecież nie ma żadnej pandemii"

 

W piątek opublikowano kolejny spot. Wideo pokazuje chłopaka, który nie nosi maseczki lub ma ją źle założoną (na brodzie lub pod nosem) w różnych sytuacjach społecznych - sklepie, autobusie czy podczas spotkania ze znajomymi.

 

 

W tle słychać opinie, z którymi można spotkać się wśród młodych ludzi. "Uważasz, że ciebie to nie dotyczy?", "Noszenie maseczki ogranicza twoją swobodę?", "Przecież nie ma żadnej pandemii", "Może przejdziesz to bezobjawowo".

 

Ostatnie ujęcie pokazuje bohatera spotu na łóżku szpitalnym. Mężczyźnie zakładana jest maska tlenowa. "Którą maseczkę wolisz?" - pyta lektor.

 

"Mocny, ale prawdziwy"

 

"To którą maseczkę wybierasz? Przedstawiam Państwu clip promujący noszenie maseczek - mocny, ale prawdziwy" - napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

ac/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie