Zmarła pielęgniarka ze szpitala w Szczecinku. Była zakażona koronawirusem

Polska
Zmarła pielęgniarka ze szpitala w Szczecinku. Była zakażona koronawirusem
Zdjęcie ilustracyjne/ fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN
OZZPiP: na COVID-19 zmarła pielęgniarka ze szpitala w Szczecinku

Na COVID-19 zmarła 52-letnia pielęgniarka ze szpitala w Szczecinku. O śmierci kobiety poinformował w sobotę w mediach społecznościowych Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

"Zmarła 6 listopada 2020 roku w wieku 52 lat z powodu zakażenia COVID-19. Składamy szczere kondolencje dla Rodziny i Koleżanek z pracy" - napisał zarząd krajowy OZZPiP na Facebooku.

 

ZOBACZ: System nie wytrzymuje. Wstrząsające relacje ratowników medycznych

 

Według opublikowanych przez OZZPiP informacji od 29 października z powodu zakażenia koronawirusem zmarły jeszcze trzy inne pielęgniarki pracujące w placówkach, w których są struktury związku.

 

Wcześniej OZZPiP, podając dane na dzień 27 października, informował, iż od początku pandemii walkę o życie przegrało sześć pielęgniarek, zakażonych było 4861 pielęgniarek i położnych, 2201 przebywało na kwarantannie, hospitalizacji wymagało 50, w tym sześć w ciężkim stanie.

 

Nadzorem epidemiologicznym objętych było 11 pielęgniarek i położnych, w izolatoriach przebywało ich 87, a w izolacji domowej 89. Opublikowane dane sporządzone zostały na podstawie informacji z placówek objętych działaniem OZZPiP.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie