Senator Michał Kamiński zakażony koronawirusem

Polska
Senator Michał Kamiński zakażony koronawirusem
Polsat News
Senator o zakażeniu poinformował na Facebooku

"Stało się. Mam pozytywny wynik testu" - poinformował w sobotę wicemarszałek Senatu Michał Kamiński. Jak przyznał we wpisie na Facebooku, "czuje się bardzo źle".

"Stało się. Mam pozytywny wynik testu. Czuje się bardzo źle . Mam nadzieję, że to jeszcze nie tym razem. Bardzo wszystkich proszę, uważajcie na siebie i nie wierzcie szarlatanom. To jest choroba, nieprzyjemna, groźna i podstępna" - napisał na Facebooku senator. 
 

Stało się. Mam pozytywny wynik testu. Czuje się bardzo zle . Mam nadzieje , ze to jeszcze nie tym razem. Bardzo...

Opublikowany przez Michała Tomasza KAMIŃSKI Sobota, 7 listopada 2020
 
 

Ponad 20 tys. osób w szpitalach

 

Mamy 27 875 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa - poinformowało w sobotę ministerstwo zdrowia. Nie żyje 349 kolejnych osób. jak podało ministerstwo, obecnie w szpitalach przebywa 20 tys. 949 osób. Liczba wszystkich łóżek dla pacjentów z Covid-19 wynosi 30 tys. 896.

 

Według danych resortu, w Polsce w sumie jest 2357 respiratorów. Obecnie wsparcia urządzenia wymaga 1813 pacjentów. Kwarantanną objęto 441 tys. 832 osoby, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym 52 tys. 655.

 

W kraju mamy 10 647 wolnych łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19 i 544 wolne respiratory. Do tej pory wyzdrowiało 200 tys. 510 osób.

laf/prz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie