Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

Świat
Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]
PAP/EPA/MADE NAGI
Śledź naszą relację na żywo. Najnowsze informacje dotyczące pandemii koronawirusa

W czwartek w Brazylii potwierdzono obecność koronawirusa u 32 817 osób, zmarło 831 pacjentów. Pandemia sieje emocjonalne spustoszenie wśród nowojorczyków. Według ostatniego sondażu miejskiego Departamentu Zdrowia dotknęło to 80 proc. społeczności Nowego Jorku. - Druga fala pandemii koronawirusa w Kanadzie już trwa - ostrzegł premier Kanady Justin Trudeau. Śledź naszą relację "minuta po minucie".

Zapis relacji
Relacja zakończona

Łączna liczba przypadków zakażenia koronawirusem we Francji w piątek przekroczyła 500 tys. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 15 797 przypadków infekcji - poinformowało francuskie ministerstwo zdrowia. Według danych ministerstwa zdrowia całkowita liczba potwierdzonych przypadków od początku pandemii wynosi obecnie 513 034.

 

Kurcząca się lista krajów, do których można wyjechać z Wielkiej Brytanii bez konieczności odbycia 14-dniowej kwarantanny po powrocie, sprawia, że zainteresowanie wyjazdami do nich znacząco rośnie. Dotyczy to zwłaszcza Włoch, Turcji i Polski - pisze w piątek "The Times".W czwartek z listy państw i terytoriów uznawanych za bezpieczne brytyjski rząd skreślił Danię, Islandię, Słowację i Curacao, a w piątek Barbados. Oznacza to, że od momentu jej ogłoszenia na początku lipca spadło z niej już 35 państw i terytoriów, a dopisano zaledwie kilka. 

We Włoszech od ośmiu tygodni notuje się "powolne i stopniowe" pogorszenie epidemii SARS-CoV-2, co odbija się na większym obciążeniu służby zdrowia - podkreślono we wspólnym raporcie Ministerstwa Zdrowia i krajowego Instytutu Zdrowia. W raporcie z monitoringu epidemii prowadzonego od 14 do 22 września odnotowano, że we Włoszech jest łącznie 2868 aktywnych ognisk zakażeń, z których ponad 830 to nowe. Występują one w 102 ze 107 prowincji kraju.

Ostatnia doba przyniosła jedną z najwyższych liczb nowych zakażeń od początku epidemii koronawirusa w Hiszpanii; między czwartkiem a piątkiem zanotowano ich ponad 12,2 tys. Z kolei w Portugalii w tym czasie potwierdzono 899 nowych infekcji. Jak poinformowało w piątek ministerstwo zdrowia Hiszpanii, podczas ostatniej doby zmarło z powodu koronawirusem 114 osób, a zakażeniu uległo 12 272. W dalszym ciągu najwięcej infekcji notowanych jest w aglomeracji stołecznej, w Katalonii oraz w Andaluzji.

Częstochowski sanepid prosi o telefoniczny kontakt wszystkich uczestników mszy w kościele św. Walentego w Konopiskach, które miały miejsce w poprzedni weekend. Władze gminy Konopiska informują o ograniczeniach w miejscowym przedszkolu i w szkołach. W piątkowym komunikacie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Częstochowie poprosił o kontakt wszystkie osoby, które uczestniczyły w mszach w kościele pw. św. Walentego w Konopiskach w dniach 18-20 września br.

W Danii potwierdzono w piątek 678 nowych przypadków koronawirusa. Jest to największy dobowy wzrost zakażeń od początku pandemii w tym kraju. W związku z trudną sytuacją rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązywania restrykcji. Jak poinformował duński Instytut ds. chorób zakaźnych (SSI), liczba osób hospitalizowanych w związku z koronawirusem wynosi 101, w tym 25 pacjentów przebywa na oddziałach intensywnej terapii. To największa liczba chorych potrzebujących opieki medycznej od czerwca.

 

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby wykryto 6874 nowe zakażenia koronawirusem, co oznacza nowy dobowy rekord od początku epidemii - poinformował w piątek po południu brytyjski rząd. Zarejestrowano też 34 zgony z powodu Covid-19. To drugi z rzędu dzień z rekordową liczbą wykrytych zakażeń. W bilansie z czwartku było ich o 240 mniej. Zarazem jest to trzeci kolejny dzień, gdy ich liczba przekracza 6000, co do tej pory się nie zdarzyło.

Rekordową od zakończenia narodowej kwarantanny we Włoszech liczbę 1912 nowych zakażeń koronawirusem zanotowano w piątek. Na Covid-19 zmarło następnych 20 osób - podało Ministerstwo Zdrowia. Łączna liczba zgonów wzrosła do 35 801. Dzień wcześniej informowano o ponad 1780 nowych przypadkach wirusa.

Minister zdrowia Czech Roman Prymula powiedział w piątek, że wzrost liczby zakażeń SARS-CoV-2 w stosunku do ubiegłego tygodnia zmalał. Liczba R (wskazująca, ile osób może zarazić jeden chory) zmalała z 1,6 do 1,4. Prymula zapowiedział ogłoszenie po weekendzie nowych ograniczeń. Minister zdrowia nie ujawnił szczegółów ograniczeń. Mają dotyczyć liczby osób uczestniczących w różnych spotkaniach i imprezach, związanych z aktywnością w czasie wolnym. Zdaniem ministra, który jest także epidemiologiem, do największej liczby zakażeń dochodzi podczas spotkań towarzyskich. Prymula nie chce jednak dalszego ograniczania działalności restauracji lub barów, które teraz muszą być zamykane o godz. 22.

W wyniku zakażenia koronawirusem w Hiszpanii od marca zmarło 357 osób konsekrowanych, zarówno księży, braci zakonnych, jak i zakonnic - wynika z opublikowanych w piątek statystyk Hiszpańskiej Konferencji Życia Konsekrowanego (Confer). Według danych instytucji współpracującej z Konferencją Episkopatu Hiszpanii (CEE) śmiertelne ofiary Covid-19 należały ogółem do 73 zgromadzeń zakonnych i stowarzyszeń katolickich.

 

Tesco, jako druga duża brytyjska sieć supermarketów, przywróciła w piątek ograniczenia w liczbie niektórych produktów, które można jednorazowo kupić. Dzień wcześniej na podobny krok zdecydowała się sieć Morrisons. Ma to zapobiec sytuacji, jaka miała miejsce w marcu, gdy na początku epidemii koronawirusa klienci w panice wykupowali niektóre towary i przez pewien czas były one trudne do zdobycia.

W Holandii zarejestrowano w piątek 2777 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jest to najwyższa liczba nowych infekcji od początku pandemii w tym kraju - podały władze resortu zdrowia. Od połowy września prawie każdego dnia dobowa zarejestrowanych zakażeń osiąga rekordowy poziom. Poprzednią najwyższą liczbę infekcji zarejestrowano w czwartek - 2544, a dzień wcześniej - 2357.

Kraje Unii Europejskiej w ramach Rady UE zatwierdziły w piątek unijną pomoc finansową dla 16 spośród nich w formie pożyczek w wysokości 87,4 mld euro w ramach SURE, unijnego instrumentu mającego zmniejszać zagrożenie bezrobociem podczas kryzysu spowodowanego koronawirusem. Dzięki temu wsparciu łatwiej będzie państwom członkowskim pokryć znacznie zwiększone wydatki publiczne, poniesione od 1 lutego 2020 r. w związku z wprowadzeniem krajowych mechanizmów zmniejszonego wymiaru czasu pracy i podobnych środków dla pracowników, w tym dla osób samozatrudnionych.

W Indonezji odnotowano w piątek rekordową liczbę 4823 nowych zakażeń koronawirusem. To już trzeci dzień z rzędu wzrostu infekcji, a ich epicentrum jest w stołecznej Dżakarcie. Do tej pory w kraju tym SARS-CoV-2 zdiagnozowano u 266 845 osób. Od wybuchu pandemii w Indonezji stwierdzono 10 218 zgonów w związku z Covid-19, w tym 113 w piątek. Jest to największy wskaźnik śmiertelności pod tym względem w Azji Południowo-Wschodniej

W trybie mieszanym pracuje 321 placówek oświatowych, a 106 w trybie zdalnym. Pozostałe, czyli prawie 48 tys. placówek, działa normalnie – podało w piątek MEN. Liczba szkół pracujących w piątek w sposób mieszany i zdalny jest najwyższa od początku roku szkolnego.

ZOBACZ WIĘCEJ: Praca szkół w czasie epidemii. MEN podało dane

Wraz z wybuchem epidemii koronawirusa w Portugalii drastycznie wzrosła liczba osób zadłużonych u głównego dostawcy energii elektrycznej i gazu ziemnego, spółki EDP. Od marca średnio około 440 gospodarstw domowych dziennie wnioskuje o odroczenie spłaty rachunków za energię. Jak oszacował w piątek dziennik “Jornal de Noticias”, ze statystyk EDP wynika, że między marcem a sierpniem wpłynęło do tej spółki ponad 78 tys. wniosków dotyczących późniejszej spłaty rachunków.

Stabilizuje się sytuacja w krakowskich zgromadzeniach zakonnych, w których pod koniec sierpnia i we wrześniu stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem, są ozdrowieńcy. Zakończyła się kwarantanna sióstr felicjanek i sióstr ze zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach – podał sanepid. "Kwarantanna zakończyła się. Wracamy powoli do pełnej posługi. Od najbliższej niedzieli modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka będzie znów prowadzona przez siostry w kaplicy z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny, na co bardzo wiele osób czekało" – powiedziała w piątek rzeczniczka prasowa Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach s. Elżbieta Siepak.

Lewica zaapelowała w piątek do partii rządzącej o zwołanie okrągłego stołu w sprawie pandemii koronawirusa. - Prosimy partię rządzącą o to, by usiąść do wspólnego stołu i ponad politycznymi podziałami zająć się tym coraz głębszym kryzysem zdrowotnym, społecznym i ekonomicznym - mówili posłowie Lewicy.

Pandemia nie jest w odwrocie, ale jest pod kontrolą w naszym kraju; możemy się spodziewać, że do połowy października mogą być jeszcze wzrosty zachorowań, tak mnie informowano, od połowy października spodziewamy się wypłaszczenia - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda.

Z powodu koronawirusa wstrzymano przyjęcia pacjentów na kilku oddziałach szpitala psychiatrycznego w Choroszczy - podał szpital. Dotyczy to m.in. oddziału neurologicznego, psychogeriatrycznego i psychosomatycznego.

Kilkunastu pacjentów przetransportowano do szpitala w Siedlcach, kilku na oddział zakaźny w Białymstoku.

Blisko 70 osób, w tym urzędnicy ratusza, działacze klubu siatkarskiego Ślepsk Malow Suwałki zostali objęci kwarantanną po tym, jak zakażony SARS-CoV-2 został prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz i 14 członków klubu.

Jak poinformowano w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach, ognisko koronawirusa to klub PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki.

Wisła Kraków poinformowała, że w związku z kontaktem z osobą zarażoną wirusem SARS-CoV-2 drużyna, sztab szkoleniowy oraz kadra zarządzająca klubem w czwartek została w czwartek testom. W kilku przypadkach wynik był pozytywny.

W opublikowanym komunikacie nie wyjaśniono czy w tym gronie znaleźli się piłkarze. 

Ukraiński rząd nie będzie przedłużać obowiązującego do 28 września zakazu wjazdu dla cudzoziemców - twierdzą w piątek ukraińskie media, powołując się na źródła we władzach. Zakaz wprowadzono w związku z pandemią Covid-19.

W woj. mazowieckim nie ma dużych ognisk epidemicznych, tylko coraz więcej rozproszonych, małych ognisk rodzinnych lub wręcz pojedynczych przypadków zakażeń - powiedziała rzecznik mazowieckiego sanepidu Joanna Narożniak, komentując wysoki piątkowy bilans zakażeń na Mazowszu.

W ciągu ostatniej doby w Indiach odnotowano 86 052 nowe przypadki zakażenia koronawirusem - przekazały w piątek władze kraju. Trend infekcji jest spadkowy - w tym tygodniu więcej osób wyzdrowiało niż zachorowało.

W Indiach piąty dzień z rzędu liczba nowych infekcji utrzymuje się poniżej 90 tys. 16 września odnotowano rekordowe 97 894 przypadki zakażenia SARS-CoV-2.

Wzrost nowych przypadków COVID-19 wynika z naszej aktywności i z niestosowania się do zasad sanitarnych – skomentował piątkowe dane wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

- Mamy dzisiaj wzrost zachorowań i to jest związane z naszą aktywnością i często – niestety – z nieprzestrzeganiem zasad sanitarnych, które obowiązują (maseczka, dezynfekcja, dystans - red.). Wróciliśmy do pracy, szkół. Mamy coraz więcej kontaktów międzyludzkich. Taka tendencja występuje w całej Europie. Tych nowych zakażeń nam przybywa - powiedział Kraska.

Dodał, że dużych ognisk nie ma. - One są liczne, rozproszone. Pochodzą z zakładów pracy, imprez domowych, większych spotkań. Musimy wzmóc swoją czujność i nadal pamiętać, że wirus jest i trzeba się chronić - wyjaśnił.

Słowacja zanotowała w czwartek kolejny rekord zakażeń koronawirusem; stwierdzono 419 nowych przypadków - poinformował w piątek na Facebooku premier Igor Matovicz. I napisał: "Zepsuliśmy to sobie". Poprzednią rekordową liczbę - 360 przypadków - wykryto w środę.

Od 30 września mają wrócić połączenia lotnicze do całej strefy Schengen, w tym do Hiszpanii - poinformował w piątek resort infrastruktury. Zakazem lotów ma być objętych 29 państw, a nowe rozporządzenie będzie obowiązywać od 30 września do 13 października - dodano.

Więcej informacji tutaj.

Przeprowadzony w piątek drugi test na Covid-19 u przewodniczącego Rady Europejskiej Charles'a Michela dał negatywny wynik i dlatego zakończył on kwarantannę - poinformował rzecznik Michela, Barend Leyts.

Michel dowiedział się we wtorek, że oficer ochrony, z którym był w bliskim kontakcie na początku zeszłego tygodnia jest zakażony koronawirusem. W efekcie Belg musiał iść na kwarantannę. Odwołany został też szczyt unijny, który miał się odbywać w ten czwartek i piątek.

- Do zwiększonego przyrostu zakażenia koronawirusem przyczyniają się weekendowe spotkania towarzyskie, w trakcie których zapomina się o obostrzeniach: zakładaniu maseczek, myciu rąk i zachowaniu dystansu - uważa wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

W piątek na kwarantannie przebywa 2803 uczniów i 456 nauczycieli z terenu woj. pomorskiego – poinformował sanepid.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 74 nauczycieli i 94 uczniów ze szkół z terenu woj. pomorskiego.

Służby wydały w sumie 97 opinii, które umożliwiły wprowadzenie w placówkach oświatowych zdalnego lub hybrydowego nauczania.

 

W domu pomocy społecznej w Szyldaku pod Ostródą wykryto ognisko koronawirusa. 

- Zakażenie potwierdzono u 47 podopiecznych placówki i 15 pracowników. 5 osób (3 pacjentów i 2 pracowników) zostanie ponownie przebadanych. Wśród osób, które już mają potwierdzone zakażenie 4 zostanie przewiezionych do szpitala w Ostródzie, jedna osoba z tego ośrodka przebywa w tym szpitalu od kilku dni - poinformował rzecznik wojewody, dodając, że podopieczni DPS mają łagodne objawy zakażenia: kaszel i temperaturę.

Do końca roku możliwości produkcji szczepionek przeciw Covid-19 w Chinach wzrosną do 610 mln, a w przyszłym roku do miliarda dawek rocznie – takie prognozy przedstawił w piątek urzędnik chińskiej państwowej komisji zdrowia Zheng Zhongwei.

Na konferencji prasowej Zheng zaznaczył, że ceny szczepionek w Chinach będą przystępne.

Niemal 90 proc. sądów w Polsce ograniczyło lub zakazało wstępu dla publiczności podczas pandemii - wynika z opublikowanego w piątek raportu Fundacji Court Watch Polska. Tysiące wyroków może okazać się teraz nieistniejących - ostrzegł prezes tej fundacji Bartosz Pilitowski.

Więcej informacji tutaj.

Rząd Hiszpanii zakazał w piątek przeprowadzenia madryckiej manifestacji osób negujących pandemię Covid-19. Miała ona odbyć się w sobotę w centrum stolicy. Gabinet Pedra Sancheza swoją decyzję uzasadnił m.in. nasileniem się przypadków zakażenia koronawirusem w aglomeracji Madrytu.

PAP/EPA/Emilio Naranjo

Przewodnicząca władz wspólnoty autonomicznej Madrytu Isabel Dias Ayuso zwróciła się do rządu Hiszpanii o udzielenie "pilnej pomocy" w walce z pandemią koronawirusa ze strony wojska, policji krajowej i Gwardii Cywilnej.

PAP/EPA/RODRIGO JIMENEZ

W Słowenii odnotowano w ciągu minionej doby 192 nowe przypadki zakażenia koronawirusem - poinformował rząd tego państwa na Twitterze. To najwyższy dobowy przyrost zakażeń w Słowenii od początku epidemii. Od czwartku w kraju przeprowadzono łącznie 3645 testów.

84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach -poinformował w piątek rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy - mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

U jednej z osób pracującej przy budowie mostu na Południowej Obwodnicy Warszawy zdiagnozowano zakażenie COVID-19, w związku z czym dojdzie do wycofania stamtąd łącznie 40 pracowników, którzy zostaną skierowani na testy - przekazał rzecznik firmy Gulermak Bartosz Sawicki.

OIga Zabielinska miała pozytywny wynik testu na koronawirusa - poinformowała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). Reprezentantka Uzbekistanu z powodu podejrzeń, że może być zakażona została wycofana z rozegranej w czwartek na mistrzostwach świata w Imoli jazdy indywidualnej na czas.

W Rosji w ciągu minionej doby wykryto 7212 nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Zmarło 108 pacjentów z Covid-19. Wyzdrowiało w ciągu minionej doby 4317 osób. Nowe dane ogłosił w piątek sztab ds. walki z pandemią.

Z powodu potwierdzenia zakażenia koronawirusem u jednego z uczniów III LO im. D. Czachowskiego w Radomiu, młodzież z jednej klasy i kilkunastu nauczycieli przebywa na kwarantannie - poinformowało w piątek Biuro Informacji Prasowej i Publicznej Urzędu Miasta Radomia.

Władze miasta Qingdao na wschodnim wybrzeżu Chin poinformowały o wykryciu koronawirusa na opakowaniach importowanych owoców morza - podały w piątek miejscowe media. Wśród pracowników firmy importującej potwierdzono dwa bezobjawowe zakażenia patogenem.

Dziewięcioro chorych na Covid-19 zmarło w ciągu ostatniej doby na Węgrzech i wykryto 927 nowych zakażeń koronawirusem - poinformowano w piątek na rządowej stronie internetowej poświęconej pandemii SARS-CoV-2.

Czeskie ministerstwo zdrowia poinformowało w piątek, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 2913 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa. To drugi najwyższy dobowy przyrost infekcji od początku pandemii w tym kraju. Łącznie w Czechach zakaziły się 58 374 osoby.

PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

Na Ukrainie w czwartek wykryto 3565 zakażeń koronawirusem, 70 zainfekowanych osób zmarło, a 1675 wyzdrowiało - poinformował w piątek ukraiński minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow. 742 osoby hospitalizowano.

Dane, które mamy, pokazują, że kształcenie na odległość ma jednak pewne mankamenty i warto o nich pamiętać. Stąd decyzja o powrocie dzieci do szkół - powiedział w piątek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

W ciągu ostatniej doby w Bułgarii odnotowano 290 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a na Covid-19 zmarło sześć kolejnych osób - poinformował w piątek resort zdrowia tego kraju. To prawie dwukrotny wzrost liczby infekcji w porównaniu z poprzednią dobą.

Za ciężki przebieg COVID-19 mogą być odpowiedzialne wrodzone defekty odpowiedzi immunologicznej - szczególnie dotyczące interferonu typu I. Wskazują na to badania międzynarodowego zespołu z udziałem polskich naukowców. Pierwsze wyniki ukazały się w prestiżowym czasopiśmie naukowym "Science".

Karnawał w Rio de Janeiro, który miał odbyć się w lutym 2021 roku, został przełożony. Organizatorzy nie określili przy tym nowego terminu przeprowadzenia jednej z najbardziej popularnych i dochodowych imprez rozrywkowo-turystycznych na świecie - informuje w piątek BBC.

Około 40 proc. pracowników służby zdrowia, u których potwierdzono Covid-19, przebywa tę chorobę bez symptomów - poinformowało Europejskie Towarzystwo Mikrobiologii Klinicznej oraz Chorób Zakaźnych (ESCMID).

Sprawa kierowania przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) na testy członków rodziny osoby chorej na COVID-19, przebywających w kwarantannie jest problematyczna - wskazała konsultant krajowa ds. medycyny rodzinnej dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas.

W ciągu minionej doby w Niemczech odnotowano 2153 przypadki zakażenia koronawirusem - poinformował w piątek rano berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Zmarło 15 osób.

PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Przeznaczymy ponad 2,3 mln zł na projekty w obszarze dialogu społecznego dotyczące niwelowania skutków epidemii COVID-19 - przekazała szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Jak dodała, do dofinansowania wybrano w sumie sześć projektów.

Meksykańskie ministerstwo zdrowia poinformowało w czwartek wieczorem czasu lokalnego o 5408 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa i o 490 kolejnych zgonach. Łączna liczba zakażeń wzrosła do 715 457 a przypadków śmiertelnych do 75 439.

PAP/EPA/HILDA RIOS

Druga fala pandemii koronawirusa w Kanadzie już trwa - ostrzegł premier Kanady Justin Trudeau. W czwartek władze Quebecu zaapelowały o rezygnację z rodzinnych obiadów w Thanksgiving, zaś rząd Ontario przeznaczył dodatkowe środki na testy.

O 808 wzrósł w ciągu doby bilans ofiar śmiertelnych Covid-19 w Stanach Zjednoczonych - wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Poprzedni dobowy bilans mówił o 1220 zgonach.

PAP/EPA/Peter Foley

Pandemia koronowirusa sieje emocjonalne spustoszenie wśród nowojorczyków. Według ostatniego sondażu miejskiego Departamentu Zdrowia dotknęło to 80 proc. społeczności Nowego Jorku.

Jak wynika z ankiety 44 proc. respondentów przyznaje, że doświadczyło objawów lęku, a na objawy depresji wskazywało kolejne 36 proc. Lokalne wydanie dziennika "amNY" podkreśla, że problemy emocjonalne, wiążące się z Covid-19, nawiedziły łącznie 80 proc. wszystkich dorosłych osób, poddanych badaniu.

W ciągu ostatniej doby w Brazylii potwierdzono obecność koronawirusa u 32 817 osób, a z powodu Covid-19 zmarło 831 pacjentów - podało w czwartek ministerstwo zdrowia tego kraju. Dzień wcześniej resort informował o 33 281 nowych zakażeniach i 869 kolejnych zgonach.

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie