Praca szkół w czasie epidemii. MEN podało dane

Polska
Praca szkół w czasie epidemii. MEN podało dane
Polsat News
Do tej pory najwięcej placówek pracowało w systemie mieszanym lub zdalnym w czwartek

W trybie mieszanym pracuje 321 placówek oświatowych, a 106 w trybie zdalnym. Pozostałe, czyli prawie 48 tys. placówek, działa normalnie – podało w piątek MEN. Liczba szkół pracujących w piątek w sposób mieszany i zdalny jest najwyższa od początku roku szkolnego.

Dane zebrane od kuratorów oświaty na podstawie informacji od dyrektorów są z piątku z godziny 14.00. Obejmują szkoły i placówki, w których powiatowa inspekcja sanitarna wydała zgodę na pracę w innym trybie nauki niż stacjonarny.

 

Zgodnie z danymi w piątek w trybie stacjonarnym pracowało 48 052 przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych, czyli 99,12 proc. wszystkich.

 

 

W trybie mieszanym, czyli z nauką prowadzoną częściowo w szkole i częściowo w domu, pracowało 321 placówek, czyli 0,66 proc. wszystkich. W trybie wyłącznie zdalnym pracowało 106 placówek – 0,22 proc. wszystkich.

 

Funkcjonowanie przedszkoli, szkół i placówek oświatowych – stan na 25 września br.:

  • 48 057 – tryb stacjonarny (99,12 proc. wszystkich), 
  • 321 – tryb mieszany (tj. 0,66 proc. wszystkich);
  • 106 – tryb zdalny (tj. 0,22 proc. wszystkich).

 

Więcej placówek w trybie mieszanym 

 

Do tej pory najwięcej placówek pracowało w systemie mieszanym (hybrydowym) lub zdalnym w czwartek – odpowiednio 274 i 92 oraz w piątek w ubiegłym tygodniu – odpowiednio 246 i 80.

 

ZOBACZ: Pożar szkoły w Lublińcu. W akcji 20 zastępów strażaków [WIDEO]

 

W poniedziałek i wtorek liczba szkół, w których zmieniono naukę na hybrydową lub zdalną, spadła. W poniedziałek w trybie mieszanym pracowało 213 placówek, a 71 w trybie zdalnym. We wtorek w systemie mieszanym funkcjonowało 185 placówek, a w zdalnym – 68. W środę nastąpił ponowny wzrost placówek z kształceniem hybrydowym lub zdalnym – w trybie mieszanym w środę pracowało 218 placówek, a 72 w zdalnym.

lag/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie