Nowe przypadki koronawirusa. Rekord zakażeń w Polsce

Polska
Nowe przypadki koronawirusa. Rekord zakażeń w Polsce
Polsat News
W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1995 osób, pod respiratorem jest 96 chorych.

Ministerstwo Zdrowia w piątek poinformowało o kolejnych nowych i potwierdzonych 1587 zachorowaniach na COVID-19. To najwięcej od początku pandemii. W ciągu ostatniej doby zmarło 23 chorych. Bilans potwierdzonych zakażeń wzrósł do 84 tys. 396. Łączna liczba zmarłych wzrosła z kolei do 2392.

W ostatnich dniach przybywa zakażonych koronawirusem. W poniedziałek 24 września resort zdrowia poinformował o 1136 nowych, potwierdzonych przypadkach. W sobotę 19 września resort informował o 1002 przypadkach, a w środę 23 września było 974 nowych zakażonych, a w czwartek 1136.

 

Najwięcej chorych na Mazowszu i w Małopolsce

 

Nowe przypadki pochodzą z województw: mazowieckiego (295), małopolskiego (241), kujawsko-pomorskiego (162), pomorskiego (128), śląskiego (126), warmińsko-mazurskiego (87), wielkopolskiego (84), łódzkiego (78), zachodniopomorskiego (61), lubelskiego (59), podkarpackiego (55), podlaskiego (54), dolnośląskiego (52), świętokrzyskiego (52), opolskiego (38) i lubuskiego (15).

 

 

Nie żyje 23 zakażonych koronawirusem

 

Resort poinformował też o śmierci kolejnych 23 osób. To 14 mężczyzn i 9 kobiet w wieku od 44 do 94 lat. Większość osób miała choroby współistniejące.

 

 

Zmarło w sumie 2392 chorujących 

 

Ze statystyk wynika, że spośród 84 tys. 396 chorych, u których potwierdzono zakażenie, zmarło w sumie 2392 pacjentów.

 

 

Ponad 3,25 mln przebadanych próbek

 

Ministerstwo Zdrowia podało także, że przebadane w laboratoriach zostały 3 mln 225 tys. 733 próbki pobrane od 3 mln 95 tys. 373 osób. Badania potwierdziły jak dotąd zakażenie u 84 tys. 396 osób. W ciągu ostatniej doby w centrach diagnostycznych wykonano ponad 24,2 tys. testów.

 

 

Wyzdrowiało ponad 66 tys. osób

 

W piątek ministerstwo poinformowało, że od początku epidemii wyzdrowiało 66 tys. 740 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem.

 

W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1995 osób, pod respiratorem jest 96 chorych.

 

Kwarantanną objęte są 137 tys. 23 osoby, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym - 12 tys. 937 osób.

 

 

Lista powiatów z obostrzeniami

 

Liczba powiatów objętych restrykcjami zwiększy się z 11 do 21 - poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia.

 

Od soboty "czerwonymi" powiatami będą głubczycki (woj. opolskie) i kartuski (woj. pomorskie). - Oba przeszły ze strefy żółtej - dodał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, który przedstawiał zaktualizowaną listę obostrzeń w regionach.

 

W strefie żółtej znalazło się 19 powiatów: brzeski (woj. opolskie), suski, limanowski, myślenicki, nowotarski i tatrzański (woj. małopolskie), trzebnicki (woj. dolnośląskie), otwocki i przasnyski (woj. mazowieckie), kłobucki (woj. śląskie), Sopot (woj. pomorskie), działdowski i nidzicki (woj. warmińsko-mazurskie), piotrkowski (woj. łódzkie), międzychodzki i gostyński (woj. wielkopolskie), bytowski (woj. pomorskie), milicki (woj. dolnośląskie) i aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie).

 

Ponadto, "żółtymi" powiatami ogłoszono bytowski (woj. pomorskie) i milicki (woj. dolnośląskie), które przeszły ze strefy czerwonej.

 

ZOBACZ: Nowe strefy żółte i czerwone. Więcej powiatów z obostrzeniami

 

Nadal jako żółte oznaczone są małopolskie powiaty nowotarski i tatrzański.

 

Natomiast strefę czerwoną opuścił powiat kluczborski (woj. opolskie), a żółtą opolski (woj. opolskie) i kielecki (woj. świętokrzyskie). Trafią one do strefy zielonej.

 

Na "liście alertów" znalazły się powiaty: kluczborski, kościerski, pucki, wejherowski, nowodworski, strzyżowski, łęczyński, przeworski, jaworski i miasto Słupsk.

pgo/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie