Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Nie żyje 17 kolejnych osób

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Nie żyje 17 kolejnych osób
PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY
Do tej pory wyzdrowiało ponad 63 tys. zakażonych

Mamy 757 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 17 chorych na Covid-19. Bilans potwierdzonych przypadków zakażeń od początku epidemii w Polsce wzrósł do 77 328, a łączna liczba zgonów do 2270.

Nowe przypadki pochodzą z województw: małopolskiego (92), mazowieckiego (88), łódzkiego (77), wielkopolskiego (75), pomorskiego (73), śląskiego (65), podkarpackiego (47), kujawsko-pomorskiego (42), lubelskiego (39), dolnośląskiego (37), świętokrzyskiego (27), warmińsko-mazurskiego (26), zachodniopomorskiego (20), opolskiego (19), lubuskiego (15), podlaskiego (15).

Resort poinformował, że nie żyje 17 kolejnych osób. To siedem kobiet i dziesięciu mężczyzn w wieku od 60 do 89 lat.

 

 

Ponad 63 tys. ozdrowieńców

 

Ostatniej doby wyzdrowiało 587 pacjentów zakażonych koronawirusem wobec 615 w czwartek. Do tej pory łącznie do zdrowia powróciło 63 312 zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

 

Ministerstwo podało też, że w szpitalach przebywa 1 925 chorych na COVID-19, a pod respiratorem jest 83 pacjentów. W czwartek było to odpowiednio: 1 917 i 84.

 

Kwarantanną objęto 111 530 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym 10 102 osoby.

 

 

Powiaty z obostrzeniami

 

Na zaktualizowanej liście powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami znalazło się 8 powiatów w strefie "żółtej" i 3 w "czerwonej" - poinformował w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Przed tygodniem w "żółtej" strefie znalazły się trzy powiaty, w "czerwonej" nie było żadnego.

 

W strefie "żółtej" znalazły się powiaty: tatrzański, gostyński, nowotarski, aleksandrowski, głubczycki, myślenicki, kielecki i kartuski. 

 

Do strefy "czerwonej" wpisano powiaty: bytowski, kluczborski i milicki.   

 

ZOBACZ: Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

 

Przed tygodniem w "żółtej" strefie znalazły się trzy powiaty, w "czerwonej" nie było żadnego. 

 

W strefie "żółtej" pojawiło się sześć nowych powiatów: nowotarski, myślenicki (woj. małopolskie), aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie), głubczycki (woj. opolskie), kielecki (woj. świętokrzyskie), kartuski (woj. pomorskie). Dodatkowo utrzymano w "żółtej" strefie dwa powiaty: tatrzański (woj. małopolskie) oraz gostyński (woj. wielkopolskim), a jeden z niej zniknął: limanowski (woj. małopolskie).

 

Zmiany w strefach z obostrzeniami będą obowiązywać od najbliższej soboty.

pgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie