Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Nie żyje 10 kolejnych osób

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Nie żyje 10 kolejnych osób
PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV
Bilans potwierdzonych przypadków zakażeń od początku epidemii w Polsce zwiększył się do 75 734

Mamy 600 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 10 kolejnych chorych na Covid-19. Bilans potwierdzonych przypadków zakażeń od początku epidemii w Polsce wzrósł do 75 734, a łączna liczba zgonów do 2237.

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw: małopolskiego (111), mazowieckiego (70), śląskiego (62), pomorskiego (53), dolnośląskiego (47), lubelskiego (42), kujawsko-pomorskiego (35), podkarpackiego (34), łódzkiego (31), podlaskiego (27), zachodniopomorskiego (24), wielkopolskiego (20), opolskiego (19), warmińsko-mazurskiego (13), świętokrzyskiego (8), lubuskiego (4).

 

 

Resort poinformował też o śmierci 10 kolejnych osób. To sześciu mężczyzn i cztery kobiety w wieku od 54 do 94 lat. Większość osób miała choroby współistniejące.

 

 

Ponad 62 tys. ozdrowieńców

 

Od początku epidemii wyzdrowiało 62 110 chorych, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, ostatniej doby - 562 osoby.

 

Ministerstwo podało też, że w szpitalach przebywa 2007 chorych na COVID-19 (11 więcej niż we wtorek). Pod respiratorem jest obecnie 86 pacjentów (o 6 mniej niż we wtorek).

 

Kwarantanną objęto 94 273 osoby, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym 8062 osoby.

 

 

Powiaty z obostrzeniami

 

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło w czwartek nową listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami.

 

ZOBACZ: Pół roku pandemii koronawirusa. Podano liczbę ofiar ze 188 krajów świata

 

- Po raz pierwszy nie mamy żadnego powiatu w strefie "czerwonej" - powiedział wiceminister Waldemar Kraska. W strefie "żółtej" znalazły się trzy powiaty - dwa w woj. małopolskim i jeden w woj. wielkopolskim.

 

200 tys. szczepionek na grypę trafiło do Polski

 

Wiceszef resortu był pytany o to, ile szczepionek przeciwko grypie i w jakich transzach trafi do Polski. Kraska wyjaśnił, że transze, które obecnie trafiają do Polski, zostały zaplanowane wcześniej. Wskazał, że najwięcej osób szczepi się zawsze na przełomie września i października.

 

- W pierwszym tygodniu września do Polski trafiła pierwsza transza, to było 200 tys. szczepionek. W tym tygodniu kolejne 200 tys. W ostatnim tygodniu września do Polski trafi 400 tys. szczepionek. Na przełomie września i października trafi ponad 500 tys. Kolejne sukcesywnie także w październiku – przekazał Kraska.

 

ZOBACZ: Koncern wstrzymuje prace nad szczepionką na koronawirusa. "Groźny dla życia skutek uboczny"

 

- Cieszę się, że taka jest chęć szczepienia się Polaków i mam nadzieję, że nie jest to słomiany ogień (...). Także w trzecim tygodniu września będzie w Polsce szczepionka donosowa dla dzieci od 3. do 5. roku życia. Na początku października będą też szczepionki dla personelu medycznego, ponad 114 tys. - poinformował.

pgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie