Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Ponad 800 zakażeń

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Ponad 800 zakażeń
PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Mamy 837 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 16 kolejnych chorych na Covid-19. Bilans potwierdzonych przypadków zakażeń od początku epidemii w Polsce wzrósł do 76 571, a łączna liczba zgonów do 2253.

Nowe przypadki dotyczą województw: mazowieckiego (168), pomorskiego (134), małopolskiego (124), wielkopolskiego (74), śląskiego (64), podkarpackiego (41), zachodniopomorskiego (41), łódzkiego (41), świętokrzyskiego (32), warmińsko-mazurskiego (29), dolnośląskiego (25), podlaskiego (23), opolskiego (19), kujawsko-pomorskiego (15), lubuskiego (4) i lubelskiego (3).

 

Resort poinformował też o śmierci 16 kolejnych osób. To 10 mężczyzn i 6 kobiet w wieku od 51 do 89 lat. 

 

 

Ponad 62 tys. ozdrowieńców

 

Od początku epidemii wyzdrowiało 62 725 chorych, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, ostatniej doby – 615 osób.

 

Ministerstwo podało też, że w szpitalach przebywa 1 917 chorych na COVID-19, a pod respiratorem jest obecnie 84 pacjentów.

 

Kwarantanną objęto 103 425 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym 9331 osób.

 

 

Powiaty z obostrzeniami

 

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło w czwartek nową listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami.

 

ZOBACZ: Pół roku pandemii koronawirusa. Podano liczbę ofiar ze 188 krajów świata

 

- Po raz pierwszy nie mamy żadnego powiatu w strefie "czerwonej" - powiedział wiceminister Waldemar Kraska. W strefie "żółtej" znalazły się trzy powiaty - dwa w woj. małopolskim i jeden w woj. wielkopolskim.

 

200 tys. szczepionek na grypę trafiło do Polski

 

Wiceszef resortu był pytany o to, ile szczepionek przeciwko grypie i w jakich transzach trafi do Polski. Kraska wyjaśnił, że transze, które obecnie trafiają do Polski, zostały zaplanowane wcześniej. Wskazał, że najwięcej osób szczepi się zawsze na przełomie września i października.

 

- W pierwszym tygodniu września do Polski trafiła pierwsza transza, to było 200 tys. szczepionek. W tym tygodniu kolejne 200 tys. W ostatnim tygodniu września do Polski trafi 400 tys. szczepionek. Na przełomie września i października trafi ponad 500 tys. Kolejne sukcesywnie także w październiku – przekazał Kraska.

 

ZOBACZ: Koncern wstrzymuje prace nad szczepionką na koronawirusa. "Groźny dla życia skutek uboczny"

 

- Cieszę się, że taka jest chęć szczepienia się Polaków i mam nadzieję, że nie jest to słomiany ogień (...). Także w trzecim tygodniu września będzie w Polsce szczepionka donosowa dla dzieci od 3. do 5. roku życia. Na początku października będą też szczepionki dla personelu medycznego, ponad 114 tys. - poinformował.

pgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie