Czarzasty: LGBT jest fobią prawicy, to podgrzewany temat

Polska
Czarzasty: LGBT jest fobią prawicy, to podgrzewany temat
Polsat News
Włodzimierz Czarzasty w programie "Gość Wydarzeń"

- LGBT jest ewidentnie fobią prawicy. To podgrzewany temat ze względu na walki frakcyjne - mówił w programie "Gość Wydarzeń" szef SLD i jeden z liderów Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Jego zdaniem, nie może być tak, że policjanci "przyduszają kolanem" uczestników manifestacji wsparcia dla LGBT, a posłanki i posłowie "siedzą do godz. 4 nad ranem na komisariacie i to widzą".

Prowadząca Dorota Gawryluk zapytała Czarzastego o poniedziałkową wypowiedź ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w programie "Gość Wydarzeń".

 

- Na marszu równości, gdy była przemoc wobec jego uczestników, prokuratura wnioskowała o areszt dla napastników. Czy wtedy pan Czarzasty protestował i mówił o "policyjnym kraju"? - pytał szef resortu w kontekście interwencji policji na Krakowskim Przedmieściu.

 

 

Funkcjonariusze zatrzymali wówczas niektórych uczestników manifestacji wsparcia dla LGBT, którzy wyszli na ulicę po aresztowaniu Michała Sz. - "Margot".

 

ZOBACZ: Czarzasty o policji: "kopali i pluli na ludzi". Jest odpowiedź

 

"Czy za odepchnięcie osoby i pomazanie farbą trzeba wrzucać do aresztu?"

 

Zdaniem Czarzastego, LGBT jest "ewidentnie fobią prawicy". - To podgrzewany temat ze względu na walki frakcyjne - uznał. 

 

Mówił też o niedawnym zdarzeniu z Katowic, gdy mężczyzna wykonywał nazistowski gest podczas przemarszu środowisk narodowych. - Ktoś dwa metry od policjantów "hailuje". Widziała tam pani kogoś przyduszanego kolanem? - zapytał.

 

ZOBACZ: Wojewoda łódzki: słowa o "wirusie LGBT" nie były powodem odwołania kuratora oświaty

 

Dorota Gawryluk przypomniała wtedy, że ten mężczyzna został zatrzymany. Dodała, że podczas protestu aktywistów LGBT w Warszawie, niektórzy z nich niszczyli m.in. policyjne mienie.

 

- Jeżeli ktoś to robi, powinien ponieść karę. Ale czy za odepchnięcie osoby i pomazanie farbą samochodu trzeba wrzucać młodą osobę do aresztu? - pytał Czarzasty w kontekście zatrzymania "Margot".

 

Czarzasty o planach Lewicy i zjednoczeniu SLD z Wiosną

 

Szef SLD zdradził również plany Lewicy do końca tego roku. Wśród nich jest utworzenie struktur partyjnych w 320 powiatach, co ma się stać "pierwszy raz w historii wszystkich partii". 

 

- Będzie również szesnaście kongresów programowych, a w listopadzie wielki kongres. Z kolei w grudniu SLD zjednoczy się z Wiosną - zapowiedział. 

 

ZOBACZ: Okno w siedzibie SLD ostrzelane z broni pneumatycznej. Zatrzymano podejrzanego

 

Zapytany o relację z partią Razem, odpowiedział, że zarówno jego ugrupowanie, jak i Wiosna Roberta Biedronia "są z nią w kontakcie". - Relacje z Adrianem Zandbergiem i Marceliną Zawiszą nie popsuły się - zapewnił Czarzasty.

 

"Premier otrzymuje zbyt niskie wynagrodzenie"

 

Polityk skomentował także sejmowe głosowanie ws. podwyżek dla polityków i samorządowców. - Moment był fatalny, ale wielu ludzi zadaje pytanie, dlaczego premier rządu zarabia mniej niż podsekretarz stanu - zauważył.

 

Jego zdaniem, szef rządu otrzymuje zbyt niskie wynagrodzenie. - Z tym problemem zmierzymy się prędzej czy później - podsumował.


Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

wka/prz/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie