"Ty zarazo, wynoś się". List na wycieraczce posłanki Lewicy

Polska
"Ty zarazo, wynoś się". List na wycieraczce posłanki Lewicy
PAP/Rafał Guz/Twitter/Krzysztof Śmiszek
Posłanka Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska

Panie Ziobro, proszę o natychmiastową reakcję i potępienie bandyctwa - napisał wiceszef klubu Lewicy Krzysztof Śmiszek. Załączył kartkę z groźbami, które - jak wskazał - znalazła na swojej wycieraczce posłanka Małgorzata Prokop-Paczkowska.

 
"Ty zarazo lizbijska, wynoś się z tej kamienicy" - brzmi napis na kartce, którą miała na wycieraczce przed swoim mieszkaniem znaleźć posłanka Lewicy  Małgorzata Prokop-Paczkowska.
 
 
"Proszę o konferencję prasową, proszę o potępienie bandyctwa! Proszę o masowe zaangażowanie prokuratury! Oh wait... to tylko posłanka Lewicy. Jej się należało" - napisał Krzysztof Śmiszek. 
 
Aresztowany aktywista
 
Incydent ma miejsce, gdy przez Polskę przetacza się dyskusja nad zasadnością aresztowania aktywistów LGBT oraz zatrzymań osób, które gromadziły się na ulicach stolicy. 
 
Niech się pani wstydzi swojego apelu w obronie agresora i przeprosi bezbronnego człowieka, pobitego przez aktywistę LGBT- napisał w niedzielę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do słów komisarz Praw Człowieka Rady Europy Dunji Mijatović apelującej o uwolnienie Michała Sz., ps. "Margot".
 

Swoje stanowisko komisarz ds. praw człowieka Rady Europy wyraziła na Twitterze. Jak dodała, aktywista został zatrzymany za "zablokowanie propagującej nienawiść furgonetki anty-LGBT oraz nałożenie tęczowych flag na warszawskie pomniki".

 

msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie