Okno w siedzibie SLD ostrzelane z broni pneumatycznej. Zatrzymano podejrzanego

Polska
Okno w siedzibie SLD ostrzelane z broni pneumatycznej. Zatrzymano podejrzanego
Twitter/ Anna Maria Żukowska
Okno w siedzibie SLD, gdzie znalazły się ślady po kuli, należy do biura rzecznika i jednocześnie jest biurem poselskim Żukowskiej

Okno w siedzibie SLD, w którym wisiał plakat kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia, zostało ostrzelane z broni pneumatycznej - poinformowała rzeczniczka partii Anna Maria Żukowska. We wtorek wieczorem policja zatrzymała podejrzanego 46-latka. W jego mieszkaniu odnaleziono broń.

- W poniedziałek mój asystent zdejmował z okna plakat Roberta Biedronia i zauważył, że pod spodem jest dziura - przekazała Anna Maria Żukowska. - Okazało się, że jest ona wynikiem oddania strzału z broni pneumatycznej kaliber 4,5 mm - dodała.

 

Jak poinformowała Żukowska, dziury w szybach znajdują się także w restauracji, której witryny znajdują się pod oknami siedziby SLD. - Ktoś na pewno celował do plakatów Biedronia, bo policja poinformowała mnie, że wskazuje na to trajektoria lotu, że ktoś tak celował, ale trafił ciut poniżej - powiedziała.

 

"Wkurza mnie eskalująca agresja"

 

"Czy się boję? Nie. Ale wkurza mnie ta eskalująca agresja" - napisała Żukowska na Twitterze.

 

 

Okno w siedzibie SLD, gdzie znalazły się ślady po kuli, należy do biura rzecznika i jednocześnie jest biurem poselskim Żukowskiej.

 

Rzecznik śródmiejskiej policji nadkom. Robert Szumiata potwierdził to zdarzenie. - Doszło do uszkodzenia szyby, najprawdopodobniej na skutek strzału z broni pneumatycznej - przekazał policjant. Wyjaśnił, że czynności są w toku.

 

Sprawę skomentował na Twitterze również Robert Biedroń. "Siedziba SLD ostrzelana z broni pneumatycznej. Ktoś celował w okno, w którym wisiał mój plakat wyborczy. Nienawiść w naszym kraju przekracza wszelkie granice. Politycy, którzy ją wzniecają dla swoich wyborczych zysków, powinni z całej siły stuknąć się w łeb" - uznał. 

 

 

Zatrzymano podejrzanego. W jego mieszkaniu były pistolety

 

We wtorek wieczorem śródmiejska policja zatrzymała 46-latka podejrzanego o ostrzelanie okna. "W jego miejscu zamieszkania zabezpieczono dwa pistolety pneumatyczne i śrut w postaci metalowych kulek" - poinformowali stołeczni funkcjonariusze.

 

 

 

bia/wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie