Radiowa Trójka ma nowego dyrektora

Polska
Radiowa Trójka ma nowego dyrektora
Polsat News
Kuba Strzyczkowski ze stacją jest związany od 30 lat

Nowym dyrektorem i redaktorem naczelnym radiowej Trójki został Kuba Strzyczkowski. Na tym stanowisku zastąpił Tomasza Kowalczewskiego, który "zwrócił się do Zarządu Polskiego Radia S.A. z prośbą o przyjęcie jego rezygnacji". Dyrektorem Trójki był od listopada 2019 roku.

- W dniu 25 maja br. Tomasz Kowalczewski, dyrektor i redaktor naczelny Programu Trzeciego Polskiego Radia, zwrócił się do Zarządu Polskiego Radia S.A. z prośbą o przyjęcie jego rezygnacji z pełnionej funkcji. Zarząd przychylił się do tego wniosku - poinformowała w poniedziałek Monika Kuś z Biura Zarządu Polskiego Radia.

 

Jak wyjaśniła, "na stanowisko to z dniem 25 maja powołany został red. Jakub Strzyczkowski". 

 

Kuba Strzyczkowski ze stacją jest związany od 30 lat. Od wielu lat prowadzi audycję "Zapraszamy do Trójki" (obecnie w piątki). Od poniedziałku do czwartku Strzyczkowskiego można usłyszeć w południe w audycji "Za, a nawet przeciw", która skupia się na sprawach społecznych, ekonomicznych i politycznych. Prowadzi także licytacje na rzecz rodzinnych domów dziecka w ramach akcji "Idą Święta".

 

Zamieszanie wokół "Twój ból jest lepszy niż mój"

 

Zmiana na miejscu dyrektora nastąpiła po zamieszaniu związanym z Listą Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Podczas notowania z 15 maja ogłoszono, że pierwsze miejsce uzyskała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Kierownictwo programu zablokowało stronę, gdzie publikowane są wyniki. Głosowanie zostało unieważnione.

 

ZOBACZ: Przez aferę w Trójce Kazik dostał reklamę za... 16 mln zł

 

W niedzielę (17 maja) Kowalczewski poinformował, że w radiu prowadzone są "intensywne prace nad wyjaśnieniem nieprawidłowego głosowania". Według niego to prowadzący audycję "zdecydował o przestawieniu piosenki" Kazika na miejsce pierwsze, a piosenka wybrana przez słuchaczy z największą liczbą głosów spadła na miejsce szóste.

 

Protest przed Trójką

 

W miniony piątek przed siedzibą radiowej Trójki odbył się protest. Fani rozgłośni spotkali się o 19:07 na znak solidarności z Markiem Niedźwieckim, który w piątki o tej porze rozpoczynał kolejne notowania Listy Przebojów.

 

ZOBACZ: Prezydent zabrał głos ws. Trójki. "To żenujące, ogromny niesmak"

 

"Informujemy, że piątkowe audycje Listy Przebojów Trójki zostają zawieszone. Czynimy tak z szacunku dla słuchaczy i wszystkich prowadzących ten kultowy program, a przede wszystkim dla Marka Niedźwieckiego, który zdecydował się zakończyć współpracę z Programem 3 Polskiego Radia" - napisała w oświadczeniu rozgłośnia.


W piątek po godzinie 19:00 na antenie pojawiły się utwory dobrze znane trójkowym słuchaczom. Nie zabrakło m.in. "Nie pytaj o Polskę" czy "Arahji". Nikt nie pojawił się przed mikrofonem.

 

Niedźwiecki, Kaczkowski, Hirek...

 

Z Trójki odszedł prowadzący listę od 1982 r. Marek Niedźwiecki. Ze stacji odeszli także m.in. Piotr Kaczkowski, Hirek Wrona, Marcin Kydryński i Agnieszka Szydłowska. Zakończenie współpracy z Trójką zapowiedziało również kilkoro artystów; jedna z firm płytowych zapowiedziała zawieszenie kooperacji ze stacją.

 

W czwartek senacka komisja kultury i środków przekazu postanowiła wystąpić do przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego o odwołanie Kamińskiej i Kowalczewskiego.

 

Piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", którą można obejrzeć na kanale na YouTube, nawiązuje do wizyty 10 kwietnia br. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, mimo zamknięcia nekropolii dla odwiedzających groby z powodu epidemii koronawirusa.

 

pgo/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie