Przez aferę w Trójce Kazik dostał reklamę za... 16 mln zł

Kultura
Przez aferę w Trójce Kazik dostał reklamę za... 16 mln zł
Piotr Bieniecki / www.fototeo.pl license: CC BY-SA 4.0
Wartość reklamowa wzmianek o piosence Kazika Staszewskiego wyniosła 16 mln złotych

16 milionów złotych - na tyle szacowany jest ekwiwalent reklamowy utworu "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika Staszewskiego. Piosenka, która wygrała ubiegłotygodniowe notowanie "Listy Przebojów" Trójki w serwisie YouTube ma ponad 9 mln wyświetleń i 20 tys. komentarzy.

Instytut Monitorowana Mediów policzył, na ile szacowane są wzmianki w mediach o utworze Kazika z unieważnionego przez władze Polskiego Radia 1998. notowania Listy Przebojów.

 

ZOBACZ: Kazik: nie czuję się ofiarą. Dziękuję za poparcie, ale go nie potrzebuję

 

W dniach od 15 do 19 maja w prasie, tv, radiach, internecie i mediach społecznościowych pojawiło się 4,5 tys. materiałów, w których wymieniono utwór muzyka. Ich szacowana wartość reklamowa to ponad 16 mln złotych. Największą wartość, bo ponad 12 mln zł, miało ponad 2 tys. materiałów na portalach internetowych. Za publikacje w mediach społecznościowych Kazik zapłaciłby 1,5 mln zł.

 

Z piosenką mogło zetknąć się nawet 43,4 mln osób

 

Z piosenką mogło zetknąć się nawet 43,4 mln osób. Najwięcej, bo ponad 25 mln, w portalach internetowych. W mediach społecznościowych 7,7 mln, telewizji 6,2 mln, prasie 3,1 mln, a w radiu 1,2 mln odbiorców.

 

Piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", którą można obejrzeć na kanale na YouTube, nawiązuje do wizyty 10 kwietnia br. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, mimo zamknięcia nekropolii dla odwiedzających groby z powodu epidemii koronawirusa.

 

ZOBACZ: "Stało się za dużo. Dość". Protesty dziennikarzy Trójki i wniosek o odwołanie prezes Polskiego Radia

 

Podczas notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia w ubiegły piątek ogłoszono, że pierwsze miejsce uzyskała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Kierownictwo programu zablokowało stronę, gdzie publikowane są wyniki. Głosowanie zostało unieważnione. 

 

Dziennikarze odeszli z radia 

 

Prowadzący listę Marek Niedźwiecki poinformował, że odchodzi z Trójki w związku z "posądzeniem o nieuczciwość przy przygotowywaniu audycji, którą prowadzi od ponad 35 lat". 

 

Z PR3 rozstali się również Hirek Wrona, Marcin Kydryński, Agnieszka Szydłowska, Wojciech Mazolewski i wielu innych. 

ac/grz/ press.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie