"Zapraszamy do Trójki" bez prowadzącego. "Tam już chyba nikogo nie ma"

Kultura
"Zapraszamy do Trójki" bez prowadzącego. "Tam już chyba nikogo nie ma"
PAP/ Paweł Supernak
Nikt nie poprowadził popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki"

"Bez prowadzącego teraz w Trójce. Tylko muzyka. Niezwykle wymowne. Historyczny moment" - napisał na Twitterze Patrycjusz Wyżga, jeden z dziennikarzy stacji przebywający na zwolnieniu lekarskim. Audycja "Zapraszamy do Trójki" w rozgłośni, z której w proteście odeszła grupa radiowców, miała rozpocząć się w czwartek po serwisie o 15:00 i potrwać do 19:00.

Jak podawał rano "Press", emisja programu była zagrożona.


"Z uwagi na brak prowadzącego Popołudnia oraz możliwego zastępstwa, poprosiłem dyrektora o wyznaczenie autora spoza Zd3 do realizacji audycji o charakterze muzycznym" - napisał szef redakcji aktualności radiowej Trójki Łukasz Kurtz-Królikiewicz w e-mailu do swojego zespołu.

 

Prowadzący: "Historyczny moment"

 

Audycja "Zapraszamy do Trójki" jest nadawana od 1974 roku. Stanowi jeden ze stałych elementów obecnych na antenie rozgłośni.


W czwartki prowadził ją najczęściej Patrycjusz Wyżga, obecnie przebywający na zwolnieniu lekarskim.

 

ZOBACZ: Piotr Stelmach po 23 latach odchodzi z Trójki

 

"Bez prowadzącego teraz w Trójce. Tylko muzyka. Niezwykle wymowne. Historyczny moment" - napisał na Twitterze.

 

 

Słuchacze: "Zwolnić dyrekcję"


W komentarzach na Facebooku stacji nie brakuje krytycznych słów od słuchaczy (zachowujemy pisownię oryginalną).


"Zwolnić dyrekcję. I błagać na kolanach wszystkich dziennikarzy żeby wrócili... dobrej muzyki a nie kiepskiej polityki!!!" - napisał jeden z nich.


"Muzyka ciszy - już chyba nikogo tam nie ma" - skomentował inny sympatyk Trójki.

 

ZOBACZ: Piotr Kaczkowski odchodzi z "Trójki" po 57 latach. "Ta decyzja dojrzewała od dawna"


Wiele osób publikuje również treść SMS-a, którego miał wysłać dyrektor i redaktor naczelny PR3 Tomasz Kowalczewski do byłego dyrektora muzycznego Piotra Metza. "Piotrze, dopilnuj, aby piosenka, o której rozmawialiśmy, nie była na Antenie" - miała brzmieć wiadomość. 

 

Utwór Kazika zdjęty z listy


Mowa o piosence Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój". Nawiązuje ona do wizyty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który 10 kwietnia był na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie pomimo zamknięcia nekropolii dla odwiedzających groby z powodu epidemii koronawirusa.


Zajęła ona pierwsze miejsce w piątkowym notowaniu Listy Przebojów. Informacja o tym została usunięta ze strony listy. Kowalczewski opublikował komunikat, w którym wyjaśnił, że podczas głosowania miało dojść do złamania regulaminu i manipulacji przy liczeniu głosów.

 

ZOBACZ: Piosenka Kazika wygrała listę Trójki, notowanie zniknęło. Jest komentarz radia


Sytuacja ta spowodowała, że z rozgłośnią pożegnali się jej wieloletni dziennikarze m.in. Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona, Piotr Stelmach, Agnieszka Szydłowska, Piotr Kaczkowski, Marcin Kydryński.

 

Wniosek o odwołanie prezes Polskiego Radia

 

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zwrócili się w czwartek z pismem do Rady Mediów Narodowych o odwołanie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej, w związku z sytuacją w "Trójce". Zapowiedzieli też złożenie projektu ustawy, która likwidowałaby RMN, a jej kompetencje przywracała KRRiT.

ac/hlk/ polsatnews.pl, press.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie