17-latek zaatakowany maczetą. Podejrzany pseudokibic aresztowany

Polska
17-latek zaatakowany maczetą. Podejrzany pseudokibic aresztowany
KPP Świętochowice

Chorzowski sąd aresztował jednego z młodych mężczyzn zatrzymanych po sobotnim zajściu w Świętochłowicach (Śląskie), po którym do szpitala trafił 17-latek raniony w głowę maczetą. Nie uwzględnił wniosku o aresztowanie dwóch pozostałych podejrzanych. Prokuratura zaskarży tę decyzję.

Tłem zajścia były waśnie pseudokibiców. Napastnicy identyfikują się z Ruchem Chorzów, zaś ich ofiara jest sympatykiem Górnika Zabrze. Zarzuty w tej sprawie usłyszało na razie trzech podejrzanych w wieku od 18 do 22 lat. Czwarta zatrzymana w tej sprawie osoba ma jeszcze we wtorek stanąć przed prokuratorem.

 

Jeden aresztowany, daj zwolnieni

 

O decyzji sądu w sprawie trzech podejrzanych poinformował zastępca prokuratora rejonowego w Chorzowie Cezary Golik. Prokuratura domagała się aresztowania całej trójki, jednak sąd zastosował taki środek zapobiegawczy tylko wobec jednego z nich - chodzi o mężczyznę, który miał kilka razy uderzyć 17-latka maczetą w głowę. Nie uwzględnił wniosku prokuratury o aresztowanie dwóch pozostałych. - Bez wątpienia złożymy zażalenie na tę decyzję. Nie podzielamy stanowiska sądu - podkreślił prok. Golik.

 

Cała trójka usłyszała zarzuty usiłowania zabójstwa 17-latka oraz spowodowania u niego ciężkich obrażeń ciała, przede wszystkim ran głowy zadanych maczetą. Prokuratura nie ujawnia treści złożonych przez podejrzanych wyjaśnień, tłumacząc to dobrem postępowania.

 

Rany głowy

 

Do starcia pseudokibiców doszło w sobotę wieczorem na placu Słowiańskim w Świętochłowicach, w dzielnicy Lipiny. Z wstępnych ustaleń wynika, że w zajściu brało udział kilka osób. Wezwani na miejsce policjanci zastali siedzącego na ławce 17-latka z ranami głowy. Mundurowi udzielili mu pomocy przedmedycznej, po czym pogotowie zabrało nastolatka do szpitala. Lekarze jeszcze w poniedziałek jego stan oceniali jako ciężki, ale stabilny.

 

W poniedziałek policja przekazała informację o zatrzymaniu trzech osób, które uczestniczyły w starciu. Zabezpieczono przy nich różnego rodzaju niebezpieczne narzędzia. Prok. Golik powiedział we wtorek, że w tej sprawie została zatrzymana też czwarta osoba podejrzewana o udział w sobotnim zajściu. Jeszcze we wtorek zostanie przesłuchana.

 

Śledczy potwierdzają wcześniejsze nieoficjalne informacje, że tłem przestępstwa były porachunki zwaśnionych grup pseudokibiców. Podejrzani to osoby kojarzone z Ruchem Chorzów, raniony 17-latek utożsamia się z Górnikiem Zabrze - powiedział prokurator.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie