Biegał z maczetą po galerii handlowej w Gdańsku. Zniszczył biuro, ranił jedną osobę

Polska
Biegał z maczetą po galerii handlowej w Gdańsku. Zniszczył biuro, ranił jedną osobę
Polsat News

Uzbrojony w maczetę i agresywny mężczyzna zaczepiał przypadkowych ludzi w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku. Jednego z klientów zranił w rękę. Dostał się też do części biurowej i zniszczył część wyposażenia. Na widok policjantów zabarykadował się na zapleczu jednego ze sklepów. Funkcjonariuszom udało się dostać do pomieszczenia i obezwładnić agresora.

Młodego mężczyznę z maczetą w ręku zauważono w Galerii Bałtyckiej w czwartek wieczorem.

 

- Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie w tej sprawie o godz. 20:30. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci z komisariatu przy ul. Białej we Wrzeszczu. Ze względu na okoliczności zdarzenia zostali uzbrojeni w tarcze ochronne - powiedziała asp. Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

 

Zanim funkcjonariusze przybyli na miejsce, mężczyzna zranił w rękę jednego z klientów oraz zaczepiał inne osoby. Zdemolował też lokal, w którym znajdowało się biuro.

 

Mógł być pod wpływem dopalaczy

 

Potem zabarykadował się w części magazynowej sklepu, używając do tego wózków na zakupy. Funkcjonariuszom udało się go obezwładnić i zatrzymać.

 

Mężczyzna został przewieziony do szpitala na badania i obserwację. Możliwe, że mógł być pod wpływem środków odurzających.

 

Najprawdopodobniej usłyszy zarzuty uszkodzenia ciała, naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących wobec niego policjantów oraz zniszczenia mienia.

 

trójmiasto.pl, Dziennik Bałtycki, polsatnews.pl

paw/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie