Zadawał jej ciosy maczetą. 15 lat więzienia dla 34-latka za usiłowanie zabójstwa konkubiny

Polska
Zadawał jej ciosy maczetą. 15 lat więzienia dla 34-latka za usiłowanie zabójstwa konkubiny
Polsat News

Na karę 15 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze Arkadiusza Z. oskarżonego przez prokuraturę o usiłowanie zabójstwa swojej konkubiny. Mężczyzna zaatakował swoją partnerkę, m.in. zadając jej ciosy maczetą. Wyrok nie jest prawomocny.

Jak poinformowała we wtorek w komunikacie Prokuratura Krajowa, do zdarzenia doszło w listopadzie 2017 roku w Kowarach w mieszkaniu zajmowanym przez 34-letniego Arkadiusza Z. oraz jego 25-letnią konkubinę.

 

"W godzinach wieczornych Arkadiusz Z. zaatakował swoją partnerkę, między innymi zadając jej ostrzem maczety ciosy w okolice kończyn dolnych. Dodatkowo, podejrzany uderzał swoją ofiarę po całym ciele pięściami, jak również tępą częścią maczety. Miał on także dusić ją metalowym łańcuchem" - podała prokuratura.

 

Kobieta odniosła szereg obrażeń, w tym ranę podudzia powodującą otwarte złamanie i stłuczenia całego ciała.

 

Kobiecie udało się wezwać na miejsce zdarzenia pogotowie i policję. Ranna została przewieziona do szpitala. Przeżyła dzięki udzielonej pomocy medycznej.

 

34-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. "Pierwotnie mężczyźnie przedstawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonej, który następnie został uzupełniony o zarzut usiłowania zabójstwa. Arkadiusz Z. nie przyznał się do jego popełnienia" - wskazała prokuratura. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

 

Zdaniem prokuratury, w toku postępowania mężczyzna nakłaniał swoją konkubinę do zmiany złożonych przez nią zeznań. Wobec tego przestawiono mu również zarzut podżegania do składania fałszywych zeznań.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie