Autokar zderzył się z Pendolino. Przywrócono już ruch kolejowy

Polska

Na przejeździe kolejowym w okolicach podwarszawskiego lotniska w Modlinie autokar zderzył się we wtorek wieczorem z pociągiem jadącym z Gdyni do Bielska-Białej. Nikt nie został ranny. Po godzinie 19 ruch na torach został wznowiony.

- Autobus Kolei Mazowieckich, który przewoził pasażerów na lotnisko w Modlinie, utknął pomiędzy rogatkami i w tym momencie nastąpiło uderzeni. Kierowca nie zdążył po prostu ewakuować się spomiędzy tych rogatek - opisywał przyczyny wypadku mł. brygadier Tomasz Wołoszyn z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

Autokarem podróżowało trzech pasażerów. Pociągiem jechało 196 podróżnych. - Nikt nie został na szczęście poszkodowany - zapewnił w rozmowie z Polsat News mł. bryg. Wołoszyn.

 

Przejazd strzeżony, rogatki opuszczone

 

Przejazd, na którym doszło do zderzenia jest strzeżony, a rogatki opuszczone. Nie wiadomo na razie, z jakich przyczyn autobus znalazł się między rogatkami.

 

Ruch kolejowy był poważnie utrudniony. - Ruch pociągów na tej trasie został wznowiony, przerwa w ruchu trwała od godziny 18:15 do godziny 19 - powiedział rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec. 

 

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie