Wyskoczyli z polskiej ciężarówki na autostradzie w Wielkiej Brytanii. Policja aresztowała 13 migrantów

Polska

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak z polskiej ciężarówki jadącej autostradą M1 w Wielkiej Brytanii wyskakują ludzie. Jeden z mężczyzn upadając uderza głową o asfalt. Według brytyjskich mediów, to nielegalni imigranci. W sumie z naczepy TIR-a wyskoczyło 13 osób. Wszystkich aresztowano. Policja nie podaje, czy polski kierowca wiedział, że przewozi pasażerów.

Film umieścił 23 września na swoim koncie na Facebooku użytkownik Jake Thorpe. Napisał, że za ciężarówką, z której skaczą imigranci, jechali samochodem jego rodzice. Prawdopodobnie to kamera umieszczona w ich aucie zarejestrowała całe zdarzenie.

 

Na nagraniu widać, jak z naczepy ciężarówki, jeden po drugim, wyskakują mężczyźni, następnie biegną na pobocze tuż przed nadjeżdżającymi autami.

 

Gdy w pewnym momencie do ciężarówki podjechał samochód osobowy jeden z wyskakujących upadł i uderzył głową o asfalt. Po chwili jednak podniósł się i pobiegł.

 

My parents were driving up to see my newborn today & saw these mad bastards jumping out of a lorry on the M1! Their car is the Vauxhall right up beside it trying to keep the fucks from jumping down... shame he wasn't driving his artic as he could've trapped them inside! The driver evidently knew they were there as he fled the scene before the authorities arrived, this vid and pictures of the number plate were handed over but no doubt they'll be in Northampton dole office claiming benefits by Monday morning 😪

Opublikowany przez Jake Thorpe na 23 września 2017

 

Autor wpisu twierdzi, że "kierowca najwyraźniej wiedział, że oni (migranci - red.) tam byli". Film oraz numery rejestracyjne ciężarówki zostały przekazane policji - napisał Thorpe.

 

Po kilkunastu minutach na miejsce zdarzenia przyjechała policja. Aresztowała łącznie 13 osób, które są podejrzane o próbę nielegalnego dostania się do kraju.

 

Rzecznik prasowy angielskiej policji z Northamptonshire, z uwagi na dobro śledztwa, nie ujawnia szczegółów sprawy. Potwierdził jedynie, że uciekinierzy z ciężarówki nie byli Brytyjczykami oraz nie mieli pozwolenia na pobyt w kraju.

 

O sprawie został również powiadomiony Urząd ds. Migracji.

 

Wykorzystują nieświadomych kierowców

 

Z pytaniem o zdarzenie i jego ciąg dalszy zwróciliśmy się do firmy transportowej, do której należy ciężarówka. Czekamy na odpowiedź.

 

Nielegalni imigranci często wykorzystują nieświadomych kierowców ciężarówek, żeby przedostać się przez granicę. Przecinają plandeki i dostają się do środka. Takie sytuacje miały już miejsce m.in. we Francji w Calais.

 

Tylko w styczniu odkryto 2100 imigrantów, którzy ukryli się w ciężarówkach zmierzających w stronę Eurotunnelu lub portów w Calais - wynika z danych Krajowej Federacji Transportu Drogowego (FNTR) w Pas-de-Calais.

 

W większości takich przypadków kierowcy nie wiedzieli, że wiozą pasażerów.

 

polsatnews.pl, dailymail.co.uk

paw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie