Co czwarty gimbus nie powinien wozić dzieci. Tragiczny stan techniczny

Polska
Co czwarty gimbus nie powinien wozić dzieci. Tragiczny stan techniczny
WITD Wrocław

42 skontrolowane autobusy szkolne, 10 mandatów karnych nałożonych na kierowców i 10 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych ze względu na zły stan techniczny pojazdów - to efekt tylko jednego dnia kontroli dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy badali autobusy i busy przewożące dzieci i młodzież.

10 kierowców dostało mandaty karne za prowadzenie pojazdów dopuszczonych do ruchu w złym stanie technicznym oraz braki wymaganej dokumentacji.

 

Długa lista usterek


Przed niektórymi szkołami pojawiła się Mobilna Linia Diagnostyczna, która posłużyła do dokładnej weryfikacji stanu technicznego kontrolowanych pojazdów.


Lista usterek okazała się spora. Najczęściej stwierdzano wyciek płynów eksploatacyjnych, uszkodzenia układu hamulcowego, usterki zawieszenia, niesprawne oświetlenie, brak aktualnych badań technicznych, nieoznaczone wyjścia awaryjne oraz nieszczelne układy wydechowe.

 

Ponad 23 proc. skontrolowanych autobusów było w złym stanie technicznym. W 6 przypadkach ujawnione usterki techniczne były na tyle poważne, że stały się powodem wyeliminowania autobusów z ruchu i nakazu zjazdu do warsztatu.

 

polsatnews.pl

grz/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!