Sejm. Politycy i przedstawiciele młodzieży spotkali się w ramach szczytu "ZmieńMY edukację!"

Polska
Sejm. Politycy i przedstawiciele młodzieży spotkali się w ramach szczytu "ZmieńMY edukację!"
PAP/Tomasz Gzell
Uczestniczka powstania warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska oraz były RPD Marek Michalak podczas szczytu edukacyjnego "ZmieńMY edukację!"

- Chciałabym podziękować żeście państwo przyszli i macie na sercu, to co dla Polski jest najcenniejsze, bo taka jest przyszłość narodu, jaka jest jej edukacja - mówiła Wanda Traczyk-Stawska podczas pierwszego szczytu edukacyjnego "ZmieńMY edukację!", który odbył się we wtorek w Sejmie.

We wtorek odbył się w Sejmie szczyt edukacyjny "ZmieńMY edukację!", zorganizowany przez Akcję Uczniowską przy wsparciu klubu Koalicji Obywatelskiej.

 

Na wydarzeniu pojawili się przedstawiciele młodzieży, środowisk edukacyjnych, politycy, a także m.in. uczestniczka powstania warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska. 

 

Edukacyjny okrągły stół to według jego organizatorów "rozpoczęcie kulturalnego i edukacyjnego dialogu". 

"Wasz głos będzie słyszany"

- To wyjątkowe wydarzenie, patrząc ile osób tu przyszło, są z nami i politycy, i ministrowie, i pani Wanda Traczyk-Stawska, która zawsze mówiła, że edukacja dzieci jest najważniejsza. Cieszę się, że będę mogła słuchać waszego głosu - powiedziała marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska do młodych ludzi, którzy przybyli na spotkanie. Dodała, że od dawna w "Sejmie ten głosy nie był słyszany". 

 

- Wasze pomysły będą analizowane. Będziemy wspólnie szukać nowych rozwiązań. Zawsze mówiliście, że potrzeba stabilizacji, bezpieczeństwa praw i wolności w szkole. Mam nadzieję, że wspólnie do tego bardzo szybko dojdziemy - powiedziała. 

 

ZOBACZ: Wanda Traczyk-Stawska do wojewody: Nie wolno tak robić. Jeśli pan nie ustąpi, ja się tu położę

 

Wicemarszałek Sejmu Monika Wielichowska również zaznaczyła, że szkoła potrzebuje zmiany. - Szkoła już dawno przestała być atrakcyjna, została w tyle za pędzącym światem - stwierdziła. 

Traczyk-Stawska: Jestem od najsłabszych

Minister edukacji Barbara Nowacka szczególnie wyjątkowo przywitała Traczyk-Stawską. - Głos młodych trzeba traktować bardzo poważnie, pani Wanda robi to zawsze - powiedziała i dodała, że spotkania będą służyły temu, żeby "polska szkoła znalazła się w XXI w.". 

 

Głos zabrała także sama Traczyk-Stawska. - Chciałabym podziękować żeście państwo przyszli i macie na sercu, to co dla Polski jest najcenniejsze, bo taka jest przyszłość narodu jaka jest jej edukacja - powiedziała.

 

Tłumaczyła, że "trzeba kochać ten kraj, szanować wszystkich ludzi, a pamiętać o najsłabszych". - Ci najsłabsi czasem okazują się tymi, co najwięcej mają do zaoferowania. Trzeba o nich dbać, żeby nie byli samotni i nie żyli w nędzy - zaznaczyła.

 

ZOBACZ: Wanda Traczyk-Stawska: Trzeba zmienić ten rząd

 

Weteranka tłumaczyła, że "bywają wśród nich tak wspaniali ludzie ze swoja obecnością i tym, co mają do powiedzenia wzbogacają wszystkich innych".

 

Zaznaczyła, że sama jest "od najsłabszych", bo przez 30 lat uczyła dzieci specjalnej troski, "które były czasem bardzo inteligentne, ale unieruchomione chorobą". - I właśnie tych trzeba wspierać, bo oni myślą, są bardzo myślącymi ludźmi - powiedziała.

ap/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie