Protest w TVP. Po południu było kilka osób

Polska
Protest w TVP. Po południu było kilka osób
Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0
Budynek TVP

Sześć w Krakowie, dwie w Rzeszowie - tyle osób - zgodnie z informacjami Polsat News - pojawiło się podczas popołudniowych protestów pod siedzibami regionalnych oddziałów TVP. Z kolei w środę o godzinie 16:00 rolnicy mieli dołączyć do manifestacji na Placu Powstańców 7 w Warszawie, czyli w miejscu, w którym powstają materiały informacyjne Telewizji Polskiej. Informacja padła na antenie TVP Info.

Uchwała w sprawie "przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej" została przegłosowana w Sejmie. Jednakże decyzja nie spodobała się politykom PiS, którzy zaczęli protest w gmachu TVP.

 

ZOBACZ: TVP. Policja wydała komunikat w sprawie interwencji

 
Okazuje się, że do polityków mieli dołączyć rolnicy. W środę o godzinie 16:00 mieli wziąć udział w manifestacji na Placu Powstańców 7 w Warszawie. Taką informację przekazała telewizja TVP Info.  


Niedługo po tym komunikacie zniknął sygnał TVP Info, a zaczął być nadawany sygnał z TVP 1 i TVP 2. 

 

Z informacji Polsat News wynika, że pod krakowskim oddziałem TVP pojawiło się sześć osób. Z kolei pod rzeszowskim... dwie. Nie było przemówień, nie wyszedł też nikt z dyrekcji TVP Rzeszów. Pracownicy telewizji publicznej w Bydgoszczy i Katowicach planują swoje manifestacje na godz. 19:00.

TVP organizuje obywatelską manifestację? Zaprasza na ulicę Woronicza

Oprócz zapowiadanego protestu rolników, politycy PiS zwołują wszystkich obywateli i zachęcają, by stawili się w środę o godzinie 20:00 przed gmachem Telewizji Polskiej na ulicy Woronicza.

 

ZOBACZ: Uchwała ws. mediów publicznych. Sejm zdecydował

 

Poseł Rafał Bochenek zachęcił w swoich mediach społecznościowych do stawienia się przed siedzibą TVP w celu "obrony wolności słowa". 

 

"Nie pozwólmy na przejęcie przez Tuska i jego ekipę wolnych, niezależnych mediów publicznych. Zaprotestujmy stanowczo przeciwko niedemokratycznym, siłowym działaniom ekipy Tuska. Spotkajmy się dzisiaj o g. 20:00 przy siedzibie TVP na ul. Woronicza. Obywatelska manifestacja w obronie wolności słowa. Bądźmy razem" - napisał. 

 

ZOBACZ: TVP. "Nie wykazuje się aktywnością". Jarosław Kaczyński uderzył w prezydenta

Zmiany w Telewizji Polskiej. Nowe nazwiska 

Wydarzenia są następstwem decyzji ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomieja Sienkiewicza, który zadecydował o odwołaniu prezesów Zarządców Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A., Polskiej Agencji Prasowej S.A. oraz Rady Nadzorcze. Pracę stracili: Mateusz Matyszkowicz, były już prezes TVP, Agnieszka Kamińska, która zarządzała państwowym radiem, i Wojciech Surmacz kierujący pracą PAP.

 

ZOBACZ: TVP, PAP i Polskie Radio. Nowi prezesi mediów publicznych. Znamy pierwsze nazwiska

 

Niedługo po tym pojawiły się informacje o nazwiskach ich zastępców. Tomasz Sygut został nowym prezesem TVP, podczas gdy Piotr Zemła objął stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej telewizji publicznej. Interia ustaliła, że Polską Agencją Prasową będzie zarządzał Marek Błoński. Nowym prezesem Polskiego Radia, jak podaje portal Press.pl, został zaś mianowany Paweł Majcher.

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie